» Europa » Francja » Paryż » 17 okręg Paryża: gdzie się zatrzymać, co zobaczyć, mapa

17 arrondissement, w północno-zachodniej części Paryża, jest jedną z najspokojniejszych dzielnic mieszkalnych Paryża, a także siedzibą 17 ambasad dyplomatycznych świata. Z naszego artykułu dowiecie się, czy warto zatrzymać się w 17. okręgu, jakie ciekawe zabytki można znaleźć w tej części stolicy Francji i gdzie można zjeść pyszny obiad. Sugerujemy również sprawdzenie Montmartre, który jest blisko 17. arrondissement, weź ze sobą audioprzewodnik!

» CZYTAJ TAKŻEDZIELNICE PARYŻA — W KTÓRYCH WARTO SIĘ ZATRZYMAĆ?

Czym charakteryzuje się 17. okręg Paryża?

17. okręg Paryża to cicha i spokojna dzielnica, nie wyróżnia się niczym specjalnym. W miarę przechodzenia z 18. do 16. Okręgu domy na ulicach stają się coraz ładniejsze, a ceny w sklepach z ubraniami wyższe. 17. arrondissement nie ma praktycznie żadnych atrakcji, nie jest to miejsce, do którego należy się udać, jeśli jest się w mieście tylko na kilka dni.

» CZYTAJ TAKŻE2 DNI W PARYŻU. CO ZOBACZYĆ? MAPA

Czy warto zatrzymać się w 17. okręgu Paryża?

17. okręg jest świetnym miejscem na pozostanie w Paryżu na kilka dni lub dłużej. Nie jest to centrum miasta, ale metro zabierze cię do wszystkich głównych atrakcji. To bezpieczna okolica i nie będziecie się bali wracać wieczorem ulicami do swojego hotelu.

Wato wziąć pod uwagę, że hotele w 17. okręgu Paryża są tańsze niż w sąsiednich dzielnicach 8. i 9. ale oferują wyższy poziom usług.

17. okręg: Wybierz hotel

Atrakcje w 17. okręgu Paryża

  • Pałac Kongresowy (Palais des Congrès) – ogromny budynek obejmujący centrum handlowe, centrum rozrywki, hotel i liczne sale konferencyjne.
  • Muzeum narodowe Jean-Jacques Hennera to piękna rezydencja z końca XIX wieku wypełniona pracami artysty. Być może nie słyszeliście o tym miejscu, ale jeśli malarstwo was interesuje, zajrzyjcie do środka. Monsieur Henner był mistrzem sfumato i światłocienia, niemal na równi z Da Vinci i Rembrandtem. Jego prace znajdują się również w Luwrze.
    Adres: 43 Avenue de Villiers.
  • Parc Clichy-Batignolles – zwykły paryski park, idealny do joggingu i spacerów z wózkiem.
  • Jedna czwarta Łuku Triumfalnego znajduje się w 17. okręgu Paryża :)

Gdzie się wybrać w 17. okręgu Paryża?

Jeśli znajdziesz się w 17. okręgu Paryża, to koniecznie przejdź się główną ulicą handlową rue des Batignolles, znajdziesz tam sklepy odzieżowe mniej znanych marek, wiele małych kawiarni i sklepów pełnych drobiazgów.

Od Łuku Triumfalnego przejdź wzdłuż alei Carnot. Co ciekawe, kończy się ona niespodziewanie na skrzyżowaniu z rue des Acacias, tak jak zakończył się czas aktywnej działalności barona Haussmanna w Paryżu. Porównaj aleję i kontynuującą ją ulicę d’Armaillé. Taki właśnie był cały Paryż!

Przejdź się małymi uliczkami rue des Dames, rue Lemercier i rue Nollet, które są bardzo spokojne i kolorowe. Sprawdź również La Cité des Fleurs, ulicę dla pieszych. Powstała w połowie XIX wieku i ma pięknie zaprojektowane domy z ogrodem przed każdym z nich.

W 17. okręgu znajdują się również dwa rynki. Pierwszy – to Rue Poncelet, mała ulica ze straganami spożywczymi i piekarniami. Drugi – targ żywności ekologicznej Batignolles, który jest otwarty w soboty w godzinach 8-14 przy Boulevard des Batignolles. Metro: Rome lub Place de Clichy.

» CZYTAJ TAKŻEZAKUPY W PARYŻU: 10 NAJLEPSZYCH MIEJSC

Gdzie zjeść w 17. okręgu Paryża?

Chcesz odkryć, do czego zdolna jest kuchnia francuska? Wybierz się do Brasserie Jacques Faussat (54 rue Cardinet), lokalu wyróżnionego gwiazdką Michelin. Imponujący posiłek kosztuje 50-90 euro.

Niedrogie makarony można zamówić w Pastaland (15 rue Guy Môquet). Średni rachunek dla dwóch osób wyniesie 34 euro.

Dania z ryb i owoców morza dostępne są w Rech (62 avenue des Ternes). Kolacja z menu kosztuje 36 euro za osobę, do tego lampka wina za 9 euro. 

Tradycyjne francuskie bistro Le Petit Verdot du 17ème znajduje się przy 62 avenue des Ternes. Mimo, że znajduje się na liście w przewodniku Michelin, ceny nie są zbyt wygórowane. Można zjeść posiłek dla dwóch osób za 50 euro.

Oczywiście zawsze możesz coś przekąsić na Place de la Porte Maillot 2 (Pale des Congrès) lub napić się kawy i zjeść croissanta w jednej z lokalnych boulangeries.

Życzymy miłego spaceru po Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *