» Europa » Francja » Paryż » Co warto zobaczyć w Paryżu w tydzień?

Cały tydzień w Paryżu? To się nazywa szczęście! Nie wiesz, gdzie iść, co robić i jak się bawić? Mamy wszystko pod kontrolą. W tym czasie możesz zrobić prawie wszystko: zobaczyć główne zabytki, zwiedzić kilka muzeów i spacerować po paryskich ulicach do woli.

Załóżmy, że to twój pierwszy raz w Paryżu. Zacznij od rezerwacji hotelu w dogodnej lokalizacji, aby nie tracić czasu w podróży. Teraz postaw pierwsze kroki w Paryżu! 

Zobacz najlepsze oferty hoteli

Pierwsze dni

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest oczywiście zwiedzanie głównych atrakcji. Do tego mamy już gotową trasę spacerową na dwa dni.

» CZYTAJ TAKŻE2 DNI W PARYŻU. CO ZOBACZYĆ? MAPA

Jeśli jesteś wystarczająco wytrwałym wędrowcem, możesz skorzystać z tego spaceru:

» CZYTAJ TAKŻEJEDEN DZIEŃ W PARYŻU – CO KONIECZNIE TRZEBA ZOBACZYĆ?

Oprócz tego, co jest opisane w artykułach, radzimy dodatkowo wejść na wieżę Eiffla lub inny punkt widokowy w Paryżu. To miasto jest twoje na najbliższe dni.

Nie masz energii na spacer? Wsiądź do autobusu turystycznego Hop-on-Hop-off. Wysiądź w dowolnym punkcie orientacyjnym i wsiadaj do następnego autobusu, gdy zrobisz wszystkie zdjęcia. Bilety dostępne są tutaj.

Dzień trzeci

Poświęć pół dnia lub cały dzień na zwiedzanie Montmartre. Jeśli to możliwe, wejdź na górę pieszo od podnóża do szczytu. Miejsc do zwiedzania jest mnóstwo, ale wiele zabytków ukrytych jest w zaułkach. 

» CZYTAJ TAKŻEMUZEUM MONTMARTRE

Obiad też można tu zjeść. Montmartre jest pełen niezbyt drogich restauracji. Szybko, niedrogo i czasem wyjątkowo pysznie. Choć nie możemy zagwarantować jakości we wszystkich lokalach.

Widok ze szczytu wzgórza u stóp Sacré-Coeur jest wspaniały. Rozgość się na schodach i podziwiaj ulicznych muzyków. 

» CZYTAJ TAKŻEMONTMARTRE: 15 POMYSŁÓW NA SPACERY PO NAJBARDZIEJ ROMANTYCZNEJ DZIELNICY PARYŻA

Dzień czwarty

Kolejny dzień można było spędzić w muzeach. Na przykład Luwr i Pompidou. Albo Luwr i Orsay. Do Ciebie należy wybór tego, co wolisz. Jednak Luwr, z arcydziełami światowej kultury, uważamy za obowiązkową wizytę. 

» CZYTAJ TAKŻEMUZEA W PARYŻU, KTÓRE TRZEBA ODWIEDZIĆ

Należy pamiętać, że data i godzina wizyty w Luwrze musi być zarezerwowana z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej lub na tej stronie. Choć Luwr jest świetny, to nie mają jeszcze audioprzewodnika po polsku. Dlatego możesz zarezerwować wycieczkę lub pobrać nasz autorski audioprzewodnik w języku polskim. 

Nasz autorski audioprzewodnik po Luwrze

Dzień piąty

Jeden dzień warto poświęcić na zakupy. Pracownicy branży modowej potwierdzają, że wiele rzeczy, które są sprzedawane w stolicy Francji, nie dociera do innych europejskich stolic. Nawet w dużych markowych sklepach.

Jeśli nie podążasz za modą, to i tak przejdź się Polami Elizejskimi i sprawdź nowe koncepty światowych marek samochodowych, zerknij w okna i doceń skalę.

Nie zapominaj o rodzinie, przyjaciołach i znajomych. Zajrzyj do sklepów spożywczych, aby kupić prezenty dla najbliższych.

» CZYTAJ TAKŻE10 RZECZY, KTÓRE WARTO PRZYWIEŹĆ Z PARYŻA

Dzień szósty

Jeśli wybierasz się na jednodniową wycieczkę z dziećmi, to celuj w Disneyland lub Asterix Park. I nawet jeśli nie podróżujesz z dziećmi, to i tak to zrób. Parki te są tak samo przyjazne dla dorosłych, jak i dla dzieci. 

» CZYTAJ TAKŻEWYCIECZKA DO PARYŻA Z DZIEĆMI: 33 WSKAZÓWEK

Nie masz ochoty na szaloną zabawę – po prostu pospaceruj po parkach w Paryżu, zrób sobie piknik i ciesz się francuskim powietrzem i architekturą krajobrazu. Jeśli nie jesteś zbyt zmęczony, możesz udać się do zamku, takiego jak Wersal, Fontainebleau lub Vaux-le-Vicomte. Przejdź się tam na spacer po parku. 

Dla najodważniejszych i gotowych objechać więcej niż sam Paryż, przedstawiamy pomysł na wycieczkę do jednego z najbliższych francuskich miast lub nawet na objechanie kilku na wycieczce po Normandii lub Bretanii. Na taki wyjazd bez problemu można wynająć samochód.

Dzień siódmy

Ostatni dzień często wydaje się smutny, bo wcale nie chce się wyjeżdżać. Nasza rada przeciwko smutkowi: wybierz to, co najbardziej podobało Ci się w Paryżu w tym tygodniu i zrób to ponownie! Podobały ci się muzea? Przejdź się do jeszcze jednego! Podobał ci się spacer po ulicach? Wyrusz w nową trasę z przewodnikiem lub audiowycieczką na smartfonie.

I nie zapomnijcie pożegnać się z Paryżem na wieży Eiffla! A nawet zjeść na niej lub gdzieś z widokiem na paryskie piękno.

Miłej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *