Co robić w Paryżu w październiku?

03 kwi 2021
„Nuit Blanche” (Biała Noc)

Paryż w październiku to oczywiście ogniście czerwone liście, parki i gwałtownie zmieniająca się pogoda.
Październik w Paryżu to bardzo ważny czas. Oprócz czarującej przyrody i wielu ciekawych wydarzeń, we francuskiej stolicy następuje względny spokój. Jest to także prawie najniższy sezon turystyczny – mniej turystów przyjeżdża do Paryża tylko w listopadzie.

Kilka głównych wydarzeń w październiku

7 października 2017: „Nuit Blanche” (Biała Noc), czyli coroczne wydarzenie, podczas którego setki paryskich atrakcji, w tym muzeów, galerii i zabytków otwarte są przez całą noc. Co więcej, w całym mieście pojawiają się niezwykłe instalacje, a całe miasto nigdy nie zasypia.

Od 11 do 15 października 2017 roku: „Nowe winobranie w Montmartre”. Na Montmartre wciąż znajduje się niewielka winnica, w której produkuje się rzadko spotykane paryskie wino. W połowie października odbywa się festiwal winobrania i świętowanie zbiorów.

W 2018 roku w Paryżu odbędzie się międzynarodowy Motor Show (wydarzenie organizowane jest raz na 2 lata). Jest to nie tylko jedna z głównych, lecz także najstarszych wystaw samochodowych na świecie. Swoje stanowiska otwierają zarówno setki marek tradycyjnych, jak i wiele marek międzynarodowych.

Temperatura w październiku w Paryżu:

  • Minimalna temperatura: 9 °C
  • Maksymalna temperatura: 16 °C
  • Średnia temperatura: 11 °C

Jak ubierać się w Paryżu w październiku?

Październik w Paryżu to zazwyczaj chłodny i wilgotny miesiąc ze średnią temperaturą około 12-15 stopni. W październiku najlepiej wybrać się do paryskich muzeów lub galerii. Pogoda nie zawsze sprzyja spacerom. Zdecydowanie lepiej jest posiedzieć w przytulnej i ciepłej kawiarni niż przemoczyć nogi.

Nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki lub płaszcza i ciepłego swetra. Koniecznie spakuj też nieprzemakające buty i parasol.

Jeśli nie przeszkadza Ci deszczowa pogoda i wiesz, że będziesz sporo spacerować, koniecznie zadbaj o wygodne obuwie.

Gdzie zatrzymać się i jak dojechać do Paryża w październiku?

Wizyta w Paryżu w październiku jest naprawdę komfortowa: ceny, nawet w porównaniu ze wrześniem, są niższe, a do tego wciąż można liczyć na dobrą, jesienną, pogodę. Polecamy Ci zapoznać się z ofertami hoteli i innych typów zakwaterowań w październiku w Paryżu.

Udanego października w Paryżu!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki