Co robić w Paryżu w październiku?

Co robić w Paryżu w październiku?

Wed, 08/09/2017 - 12:04
Posted in:
0 comments
Co robić w Paryżu w październiku?

Paryż w październiku to oczywiście ogniście czerwone liście, parki i gwałtownie zmieniająca się pogoda.
Październik w Paryżu to bardzo ważny czas. Oprócz czarującej przyrody i wielu ciekawych wydarzeń, we francuskiej stolicy następuje względny spokój. Jest to także prawie najniższy sezon turystyczny – mniej turystów przyjeżdża do Paryża tylko w listopadzie.

Kilka głównych wydarzeń w październiku

7 października 2017: „Nuit Blanche” (Biała Noc), czyli coroczne wydarzenie, podczas którego setki paryskich atrakcji, w tym muzeów, galerii i zabytków otwarte są przez całą noc. Co więcej, w całym mieście pojawiają się niezwykłe instalacje, a całe miasto nigdy nie zasypia.

Biała Noc

Od 11 do 15 października 2017 roku: „Nowe winobranie w Montmartre”. Na Montmartre wciąż znajduje się niewielka winnica, w której produkuje się rzadko spotykane paryskie wino. W połowie października odbywa się festiwal winobrania i świętowanie zbiorów.

W 2018 roku w Paryżu odbędzie się międzynarodowy Motor Show (wydarzenie organizowane jest raz na 2 lata). Jest to nie tylko jedna z głównych, lecz także najstarszych wystaw samochodowych na świecie. Swoje stanowiska otwierają zarówno setki marek tradycyjnych, jak i wiele marek międzynarodowych.

Temperatura w październiku w Paryżu:

  • Minimalna temperatura: 9 °C
  • Maksymalna temperatura: 16 °C
  • Średnia temperatura: 11 °C

Jak ubierać się w Paryżu w październiku?

Październik w Paryżu to zazwyczaj chłodny i wilgotny miesiąc ze średnią temperaturą około 12-15 stopni. W październiku najlepiej wybrać się do paryskich muzeów lub galerii. Pogoda nie zawsze sprzyja spacerom. Zdecydowanie lepiej jest posiedzieć w przytulnej i ciepłej kawiarni niż przemoczyć nogi.

Paryż w październiku

Nie zapomnij zabrać ze sobą kurtki lub płaszcza i ciepłego swetra. Koniecznie spakuj też nieprzemakające buty i parasol.

Jeśli nie przeszkadza Ci deszczowa pogoda i wiesz, że będziesz sporo spacerować, koniecznie zadbaj o wygodne obuwie.

Gdzie zatrzymać się i jak dojechać do Paryża w październiku?

Wizyta w Paryżu w październiku jest naprawdę komfortowa: ceny, nawet w porównaniu ze wrześniem, są niższe, a do tego wciąż można liczyć na dobrą, jesienną, pogodę. Polecamy Ci zapoznać się z ofertami hoteli i innych typów zakwaterowań w październiku w Paryżu.

 

Udanego października w Paryżu.

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.