» Europa » Francja » Paryż » Trzy dni w Paryżu: 5 tras

Paryż w trzy dni to wyzwanie! W tym mieście jest tak wiele do zobaczenia, że nawet dwa tygodnie nie zawsze wystarczą. Oferujemy 5 różnych planów podróży w zależności od waszych życzeń. Wybierz dowolny z nich lub połącz je i stwórz swój własny. Pamiętajcie, że wszystkie bilety na atrakcje Paryża trzeba rezerwować z wyprzedzeniem. I można to zrobić w bardzo prosty sposób. Kup kartę turystyczną Paris Passlib i wybierz trzy bilety, które chcesz! Może to być wieża Eiffla, Luwr, rejs statkiem po Sekwanie albo coś więcej. Więcej o ofercie można przeczytać pod tym linkiem

» CZYTAJ TAKŻE33 GŁÓWNYCH ATRAKCJI PARYŻA

Plan 3-dniowy: Kulturalny Paryż

  • Gdzie się zatrzymać?

Wybierz hotel w dzielnicy Saint-Germain-de-Pré (zobacz hotele tutaj). Obszar ten był przez wieki wybierany przez elitę intelektualną miasta, będziesz się tu czuł swobodnie, a wszystkie zabytki są tak blisko, że możesz do nich dojść pieszo. 

» CZYTAJ TAKŻEDZIELNICE PARYŻA — W KTÓRYCH WARTO SIĘ ZATRZYMAĆ?

Pierwszy dzień: Luwr i spacer po Marais

Pogłoski mówią, że nie wszyscy paryżanie byli choć raz w Luwrze. Ależ przecież ty jesteś kulturalnym podróżnikiem! Tak więc pierwszego dnia udaj się do cytadeli sztuki, słynnego muzeum Luwru.

Jeśli nie kupiłeś Paris Passlib, kup bilet do Luwru z wyprzedzeniem. Przy wejściu nie ma gwarancji zakupu biletu tego samego dnia. Oto link do rezerwacji, wybierz poranne godziny i audioprzewodnika. Audioprzewodnik można kupić oddzielnie od biletu tutaj, a udział w zwiedzaniu na żywo zarezerwować pod tym linkiem.

Po wchłonięciu sporej dawki sztuki, wybierz się na spacer po starożytnej dzielnicy Marais. Od Luwru do Marais jest nie więcej niż pół godziny spaceru, więc możesz się przespacerować, zjeść lunch w kawiarni po drodze lub, jak prawdziwy Paryżanin, złapać falafel w sercu dzielnicy żydowskiej. Trasę zwiedzania średniowiecznego serca Paryża można znaleźć tutaj

Drugi dzień: Wersal

Polecamy poświęcić cały drugi dzień na zwiedzanie posiadłości w Wersalu. Jeśli twoja podróż przypada na ciepłą porę roku, szczególnie nierozsądne jest poświęcenie mniej niż całego dnia na Wersal. Zwiedzaj pałac z audioprzewodnikiem lub z przewodnikiem, zobacz inne rezydencje w posiadłości (a jest ich całkiem sporo) i ciesz się fontannami w zadbanym królewskim ogrodzie. Bilety nie są sprzedawane przy wejściu, rezerwujcie je z wyprzedzeniem tutaj

W zimnej porze roku, gdy pogoda nie sprzyja parkom, odwiedź jakieś inne kultowe muzeum w Paryżu. Na przykład Hotel de la Marine, Operę Garnier czy Centrum Pompidou. Możesz też wybrać się na spacer z przewodnikiem po Montmartre.

» CZYTAJ TAKŻEMONTMARTRE: 15 POMYSŁÓW NA SPACERY PO NAJBARDZIEJ ROMANTYCZNEJ DZIELNICY PARYŻA

Trzeci dzień: Muzeum Orsay i spacer po Dzielnicy Łacińskiej

Ulubionym muzeum paryżan nie jest Luwr, lecz Muzeum Orsay. Mieści się w niej imponująca kolekcja impresjonistów. Odwiedź je w trzecim dniu pobytu w Paryżu. Cenne rekomendacje znajdziecie tutaj, a link do zakupu biletu tutaj.

Po południu spaceruj po promenadzie nad Sekwaną, podziwiając Notre Dame i sprawdź Dzielnicę Łacińską. Znajdziesz tu najstarsze zachowane zabytki Paryża, sięgające czasów rzymskich. O historii dzielnicy ciekawie jest posłuchać opowieści przewodnika (zarezerwuj spacer tutaj). Trasa samodzielnego spaceru znajduje się tutaj.

Paryż w trzy dni: plan z dziećmi

  • Gdzie się zatrzymać?

Aby łatwo poruszać się po mieście, polecamy pobyt w 12. okręgu. Krzyżuje się tam kilka linii metra, a do Disneylandu można łatwo dojechać z Gare de Lyon. Aby znaleźć odpowiednie hotele, kliknij tutaj.

Dzień pierwszy: Wycieczka statkiem i wejście na wieżę Eiffla

Nie bójcie się, wasze dzieci na pewno pokochają Paryż. Szczególnie jeśli zaczniemy od najbardziej spektakularnych widoków. Pierwszego dnia wybierz się na wycieczkę statkiem po Sekwanie, a następnie wejdź na wieżę Eiffla, aby popatrzeć na znajome już budynki z góry.

Na pewno nie chcesz stać w kolejce z dziećmi, więc zarówno rejs, jak i bilety na wieżę powinny być zarezerwowane na etapie planowania podróży. Tu jest link do rejsu, który odpływa z nabrzeża wieży Eiffla, a tu można kupić bilety na samą wieżę. Fajną opcją jest (również kupienie biletów łączonych popatrz tutaj).

» CZYTAJ TAKŻEPARYŻ Z DZIEĆMI: PLAN PODRÓŻY NA TYDZIEŃ

Drugi dzień: Disneyland

Najbardziej wyczekiwany dzień w historii! Koniecznie dotrzyjcie do Disneylandu w samą porę na otwarcie, ale nie dlatego, że przy kasach jest kolejka (nie ma żadnej, bilety sprzedawane są tylko online, kupcie je tutaj), ale po to, by mieć czas na wszystkie atrakcje. Nasze wskazówki dotyczące zwiedzania Disneylandu Paris znajdziecie tutaj

Dzień trzeci: Spacer po muzeum i Ogrodzie Luksemburskim

Trzeciego dnia można wspólnie liznąć trochę kultury. Zwłaszcza jeśli chcesz iść do muzeum, ale przewidujesz pewne trudności. Przewodnicy w fascynujący i zabawny sposób oprowadzają po Luwrze, Muzeum Orsay i zabytkowych uliczkach Paryża. Po zwiedzaniu wybierzcie się na wspólny spacer po Ogrodzie Luksemburskim, najpiękniejszym paryskim parku lub po Ogrodzie Roślin, w którym znajduje się małe zoo.

Dla ciekawskich polecamy wycieczkę do Muzeum Nauki w Parc de la Villette. Posiada specjalne eksponaty zarówno dla maluchów, jak i dla nastolatków, a nawet rodzice znajdą w nim interesujące ciekawostki. W muzeum i otaczającym go parku można spokojnie i beztrosko spędzić cały dzień, a z parku udać się do centrum Paryża rejsem po kanale Saint Martin ze śluzą i przepłynięciem przez podziemną części kanału (tutaj link do rejsu).

Nieokiełznany Paryż

  • Gdzie się zatrzymać?

Polecamy pobyt w 9. okręgu Paryża – w centrum paryskich zakupów i jak najbliżej dzielnicy czerwonych latarni. Zobacz tutaj, aby znaleźć najlepsze hotele.

Dzień pierwszy: zwiedzanie Montmartre i wieczór w kabarecie

Pierwszego dnia wybierz się na zwiedzanie Montmartre, centrum życia cyganerii, miejsca narodzin rozpustnego tańca kankana i wielu stylów malarstwa, które trudno zrozumieć. Łatwo zgubić się na Montmartre lub przejść niepostrzeżenie obok zabytków pobliską wąską uliczką. Zabierz ze sobą nasz audioprzewodnik – ma on zarówno mapę z kierunkami, jak i ciekawe opowieści o życiu lokalnych sław. Pobierz go tutaj

Wieczór spędź w kabarecie. Moulin Rouge dla miłośników klasyki, a jeśli chcesz bardziej erotycznych doznań, odwiedź Crazy Horse. Zarezerwuj wcześniej bilety pod tym linkiem.

Dzień drugi: zakupy!

Jak można wrócić z Paryża nie mając na sobie nowych ubrań? Drugi dzień poświęć na zakupy. Słynne «Duże sklepy», Galeries Lafayette i Prentham, znajdują się w 9. okręgu. Te domy towarowe posiadają wszystkie najnowsze trendy w międzynarodowej modzie i są otoczone wyrafinowanymi secesyjnymi wnętrzami. Możesz poprosić osobę obsługującą o pomoc w dokonaniu wyboru i zorganizowaniu nieopodatkowanych zakupów.

Alternatywnie, przejdź się modną rue du Faubourg Saint-Honoré, gdzie znajduje się nie tylko wiele markowych sklepów, ale także antykwariatów. Koneserzy antyków powinni spróbować szczęścia na największym na świecie pchlim targu na obrzeżach St Ouen (można zarezerwować wycieczkę tutaj). A dla tych, którzy lubią raczej buszować niż kupować, warto wybrać się na wycieczkę po paryskich pasażach handlowych, pierwszych na świecie centrach handlowych.

Dzień trzeci: delikatesy i degustacje

Ogłaszamy dzień hedonizmu. Odwiedź paryskie muzeum wina, koniecznie z degustacją. Bez żadnych muzeów można skorzystać z prywatnej degustacji najlepszych win i serów w restauracji (rezerwacja pod tym linkiem). Zarezerwuj stolik w wyjątkowej restauracji. Polecamy nową restaurację na parterze wieży Eiffla (zarezerwuj tutaj) lub rejs po Sekwanie na romantyczną kolację (zarezerwuj tutaj).

Historyczny Paryż

  • Gdzie się zatrzymać?

Wybierz hotel w historycznym centrum Paryża, a nie będziesz musiał w ogóle korzystać z transportu publicznego. Sprawdźcie hotele pod tym linkiem.

Pierwszy dzień: Conciergerie i Saint-Chapelle

Najpierw udaj się do miejsca narodzin Paryża, na wyspę Cité. Zarezerwuj wcześniej kompleksowy bilet do Zamku Conciergerie i Kaplicy Saint-Chapelle (możesz to zrobić pod tym linkiem) i zobacz je nie tylko z zewnątrz, ale i od środka. A jest na co popatrzeć!

Dzień 2: Katakumby Paryża i Dzielnica Łacińska

Drugi dzień zarezerwowany jest na zabytki Lewego Brzegu. Dla tych, którzy lubią odkrywać ciemne strony przeszłości, polecamy zarezerwować wizytę w katakumbach Paryża (bilet dostępny tutaj). A dla tych, którzy szukają najbardziej starożytnych miejsc, udaj się do Muzeum Średniowiecznego, które stoi na pozostałościach oryginalnych łaźni rzymskich. 

Następnie przejdź się po Dzielnicy Łacińskiej. Mamy tu dla ciebie dobrą trasę. Zobaczysz najwęższą ulicę Paryża, kultową Café Odette w średniowiecznym domu, Sorbonę i Panteon. Odwiedź Panteon. Nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem architektury (a Panteon to naprawdę piękny budynek od środka), to i tak docenisz widok z platformy panoramicznej pod kopułą. Zarezerwuj swój bilet tutaj.

Dzień trzeci: Hotel de la Marine i Opera

W centrum Paryża można zobaczyć wiele starych złoconych wnętrz. Jednym z nich jest nowo wyremontowany «Hotel de la Marine». Pałac, zanim stał się ministerstwem, był królewskim magazynem. Bardzo ciekawy audioprzewodnik został napisany na zlecenie kuratora tej posiadłości. Wybierz się na półtoragodzinną wycieczkę, a nie pożałujesz (aby uniknąć kolejek, warto zarezerwować z wyprzedzeniem tutaj).

Chyba najbardziej wystawnym pałacem w Paryżu jest Opera Garnier. Foyer teatru, a nawet jego salę z sufitem namalowanym przez Marca Chagalla można zobaczyć bez spektaklu. Bilet wstępu z audioprzewodnikiem na samodzielną wycieczkę można kupić pod tym linkiem.

Jeśli pogoda pozwoli, wybierz się do Wersalu. To świetna opcja na spędzenie dnia w królewskim stylu.

3 dni w Paryżu: miszmasz

  • Gdzie się zatrzymać?

Aby poczuć klimat vintage, polecamy pobyt w 4. Okręgu lub w Marais. Aby poczuć smak nowoczesnego Paryża, wybierz 9. okręg. A jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, poszukaj hoteli w 13. okręgu, ale pamiętaj, że wygoda powinna przewyższać koszty transportu.

Pierwszy dzień: objazdówka

Masz tylko trzy dni, więc postaraj się zobaczyć jak najwięcej już pierwszego dnia. Wdrap się na wieżę Eiffla, widać stamtąd nawet przedmieścia. Kup bilet na autobus wycieczkowy typu hop-on hop-off (tu jest świetna okazja) i podróżuj nim po mieście, aby zobaczyć słynne miejsca z bliska. Jeśli nie ufasz autobusowi z audioprzewodnikiem, zdecyduj się na wycieczkę z prawdziwym przewodnikiem. Tutaj można wybrać spacer.

Polecamy uczcić ten wieczór romantycznym rejsem. Wybierz opcję aperitifu lub kolacji i ciesz się blaskiem nocnych świateł. Paryż jest pięknie oświetlony. Jeśli rejs był bez kolacji, wybierz jedną z historycznych restauracji, w których stołowali się pisarze i artyści, a nawet sam Napoleon. Pamiętaj jednak, że rezerwacji należy dokonywać z wyprzedzeniem.

Drugi dzień: szał zwiedzania

Wielu odwiedzających Luwr podczas swojej wizyty zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę chcieli pójść do Musée d’Orsay. Poczytaj wcześniej o tych muzeach i dokonaj właściwego wyboru. Odwiedź Orsay!

Popołudnie można spędzić na Montmartre. Weź ze sobą nasz audioprzewodnik i w przerwach między jego opowieściami zatrzymaj się w Muzeum Montmartre, by odpocząć w ogrodzie Renoira przy lampce lokalnego wina. Na wieczór zarezerwuj kolację w Moulin Rouge. Oprócz widowiskowego kankana, kabaret zapewnia również doskonałe jedzenie.

Dzień trzeci: kontemplacja

Trzeci dzień spędź w dobrym towarzystwie najsłynniejszych mieszkańców Paryża – na cmentarzu Père Lachaise. To bardzo piękne i romantyczne miejsce, a ile ciekawych historii skrywa – zaskakuje nawet przewodników. Przygotowaliśmy autorski audioprzewodnik na spacer po Père Lachaise. Pobierz go tutaj i złóż wizytę Chopinowi, Balzacowi, Modiglianiemu i Edith Piaf.

Na popołudnie zostawimy sobie małe zakupy, połączone ze spacerem po kolorowej dzielnicy Marais. Zobacz nasz plan podróży pod tym linkiem, a wycieczkę zarezerwuj tutaj

Każdy z tych przykładowych planów na trzy dni w Paryżu nie zawiera zwariowanej ilości atrakcji. Ale są one oparte na wieloletnim doświadczeniu zespołu Paryż10. Lepiej zobaczyć mniej, ale w komfortowym tempie, pamiętając o zwracaniu uwagi na małe rzeczy.

Przyjemnej podróży do Paryża!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *