Paryż w listopadzie. Czy warto jechać?

,
Paryż

Listopad w Paryżu to miesiąc praktycznie bez turystów. O tej porze roku we francuskiej stolicy spokojnie i deszczowo, a do tego dość chłodno. Wciąż warto jednak przyjechać!

Paryż w listopadzie to wciąż Paryż. Dla turystów jest to dobry czas, aby rozkoszować się wewnętrznym światem miasta. Po ulicach nie da się długo spacerować, jednak bardzo dobrze sprawdzi się wizyta w muzach czy małych kinach. Jest to w końcu sezon niewielkich i przytulnych kawiarni, w których miło spędzić wieczory z kawą dłoni, przyglądając się deszczowemu miastu za oknem.

Listopad ma jeszcze jedna zaletę – ceny hoteli i biletów lotniczych. Wiele linii lotniczych w tym okresie oferuje duże zniżki, a w hotelach często możesz trafić na pokoje w niskich cenach.

Jest to także czas, kiedy nikt nie będzie przeszkadzał Ci w rozkoszowaniu się atrakcjami turystycznymi. Kolejki stają się wręcz minimalne, a w środkach transportu możesz liczyć na więcej miejsca.

Ogólnie mówiąc, wyjazd do Paryża w listopadzie na pewno wiąże się ze spokojem, oszczędnościami i jesienią w pełni.

Pogoda w listopadzie w Paryżu

  • Minimalna temperatura: 5°C
  • Maksymalna temperatura: 12 °C
  • Średnia temperatura: 6 °C

I często pada delikatny deszcz.

Co zakładać na siebie w listopadzie w Paryżu?

Obowiązkowo zabierz ze sobą cieplejszą odzież i obuwie – sweter, szalik, jesienną czapkę, płaszcz i ciepłe skarpety.

Nie zapomnij o parasolu! I kurtce z kapturem.

Spakuj również rękawiczki i nieprzemakające buty.

Zwiedzanie na pewno umili Ci też termos!

Wydarzenia w listopadzie w Paryżu

Nie zapomnij, że już od około 20-go listopada na ulicach miasta pojawiają się świąteczne lampki i jarmarki bożonarodzeniowe, a przy sklepach instalowane są świąteczne szopki. W listopadzie Paryż aktywnie przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Na placu Concorde pojawia się diabelski młyn, a z przodu paryskiego ratusza otwiera się główne lodowisko miejskie. Nie przegap tego!

Do tego dochodzi jeszcze święto wina. 15-go listopada w Paryżu w praktycznie wszystkich barach i restauracjach znajdziesz słynne Beaujolais Nouveau. Butelka tego wina w restauracji będzie kosztować około 20 euro. Na ulicach przed kawiarniami często też możesz trafić na wino sprzedawane w plastikowych kubeczkach. Oznacza to, że w święcie wina możesz wziąć udział nawet za 2-4 euro.

Gdzie zatrzymać się i jak dojechać do Paryża w listopadzie?

Jak już pisaliśmy powyżej, listopad to świetny miesiąc na podróż do Paryża, jeśli chodzi o ceny. Polecamy Ci zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami hoteli i innych typów zakwaterowania w tym okresie.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *