Paryż w lutym. Co robić?

,
Paryż w lutym

Z jednej strony luty to miesiąc chłodny i dość szary, ale z drugiej – czy jest jakiś inny miesiąc, kiedy to miasto staje się bardziej romantyczne?

Chętnie opiszemy Ci, jak wygląda Paryż w lutym!

Luty w Paryżu to przede wszystkim Walentynki!

Walentynki

Największe święto w Paryżu w lutym z punktu widzenia turystów to oczywiście Walentynki. Dlatego też władze miasta robią wszystko, aby na odpowiednim poziomie utrzymać tytuł „światowej stolicy romantyzmu”. 14 lutego można spotkać na ulicach wiele całujących się par, a i samemu warto się pocałować – przecież to nie grzech! Podczas całego miesiąca turyści mogą też zobaczyć ponad 170 paneli świetlnych we wszystkich 20 dzielnicach miasta. Panele zazwyczaj wykorzystywane są jako miejskie tablice informacyjne, ale w lutym mówią o miłości oraz pogoni za nią i podobnymi uczuciami: od wyznania miłości po wielkie oświadczyny.

Luty w Paryżu to także karnawał!

karnawał

Paryżanie za swoje główne święto w lutym uważają Tłusty Wtorek, inaczej Mardi Gras (odpowiednik naszego Tłustego Czwartku). Podczas tego dnia, jak również w następną niedzielę, tysiące Paryżan bierze udział w corocznym pochodzie znanym także jako karnawał Pantruche i Saint-Fargeau.
Karnawał na ulicach odbywa się w towarzystwie trąb i wszelkich innych instrumentów muzycznych, ostatecznie kończąc się przy Hitelu de Ville – paryskim ratuszu.

Mardi Gra w 2022 roku przypada na 27 lutego.

Ta tradycja ma już ponad 500 lat!

Patrz! Bierz udział!

Luty w Paryżu to także chiński Nowy Rok!

Chiński Nowy Rok

Chińska społeczność Paryża obchodzi swój Nowy Rok w towarzystwie fantastycznych parad, muzyki, fajerwerków, pokazów sztuki walki, tańca, olbrzymich węży i smoków. Wydarzenie odbywa się w Chinatown między Place d’Iitalie oraz placu Porte de Choisy w 13 dzielnicy Paryża. Jest to jeden z największych corocznych festiwali chińskich, który trwa kilka dni.

Chiński Nowy Rok w 2022 roku przypada na 1 lutego.

Luty w Paryżu to wyprzedaże!

wyprzedaże

Sezon wyprzedaży w Paryżu rozpoczyna się w styczniu i trwa do połowy lutego. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach możesz liczyć na wyjątkowo niskie ceny! W 2022 roku wyprzedaże trwają do 8 lutego.

Luty w Paryżu to szarość!

Luty w Paryżu

Oczywiście, luty to już prawie początek wiosny. Kwiaty zaczynają wypuszczać pąki, pojawia się trawa. Jednak miasto wciąż jeszcze jest szare i wilgotne, często pada w nim deszcz i jest dość chłodno.

  • Minimalna temperatura w lutym: 3 ° С
  • Maksymalna temperatura w lutym: 8 ° C
  • Średnia temperatura w lutym: 5.6 ° C
  • Średnia suma opadów: 39 mm

Luty w Paryżu to tylko Ty!

Luty w Paryżu

W lutym w Paryżu nie ma prawie w ogóle turystów (w porównaniu z pozostałymi porami roku). Jest to więc świetny czas na to, aby pospacerować po tym francuskim (a nie międzynarodowym) mieście, swobodnie wejść do wszystkich muzeów, nie stać w kolejce na wieżę Eiffla czy do Mona Lizy, spokojnie przyjrzeć się wszystkim atrakcjom i zrobić wiele udanych zdjęć.

Luty w Paryżu to niskie ceny karnetów i hoteli

Luty w Paryżu

Paris: Wybierz hotel

Ze względu na niski sezon turystyczny, ceny karnetów i hoteli stają się bardzo niskie. Taniej nie znajdziesz ich o żadnej innej porze roku!

Jeżeli chcesz przejrzeć atrakcyjne oferty hoteli w Paryżu, możesz to zrobić tutaj.

Przechodząc na tę stronę,  możesz natomiast zapoznać się z listą wycieczek po Paryżu, które oferujemy.

Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *