» Zjednoczone Emiraty Arabskie » Dubaj » Zakupy w Dubaju – najlepsze centra handlowe i wyprzedaże

Dubaj, miasto nowoczesnych cudów i luksusu, przyciąga miliony turystów z całego świata nie tylko ze względu na swoje drapacze chmur i plaże, ale także ze względu na wyjątkowe zakupy. Wejdź do Dubai Mall i zarezerwuj termin na Festiwal Zakupów. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie listę kontrolną przydatnych wskazówek, dat i miejsc na wymarzone zakupy w Dubaju. A po odwiedzinach w centrum handlowym zregeneruj siły w spa w jednym z luksusowych kurortów. Natomiast gdy zapadnie zmierzch, udaj się na pustynię na wieczorne safari z przystankiem w obozie Beduinów.

Wybierz się na zakupy w Dubaju

» CZYTAJ TAKŻEPustynne safari w Dubaju - wycieczki po pustyni ZEA

Centra handlowe w Dubaju – gdzie na zakupy?

Dubai Mall

Zakupy w Dubaju rozpocznij od Dubai Mall. To największe i najbardziej znane centrum handlowe na świecie. Czeka na kupujących w dzielnicy Downtown Burj. Ponad 1200 butików zaspokoi każdą potrzebę zakupoholików. Marki takie jak Burberry, Roberto Cavalli, Tom Ford i Versace nie są zaskoczeniem w krainie luksusu, ale pierwszy paryski salon mody na Wschodzie, Galeries Lafayette, przyciąga uwagę zarówno turystów, jak i mieszkańców.

Nie odmawiaj sobie również zakupów ze stylistą!

Rozrywkę zapewni lodowisko, największe na świecie oceanarium Aquarium of the Dubai, kino, park rozrywki KidZania lub SEGA Republic, zoo, w którym mieszka King Croc – również największy na świecie.

» CZYTAJ TAKŻEPark wodny Aquaventure Atlantis w Dubaju - praktyczne informacje

Mall of the Emirates

Drugie co do wielkości w kraju centrum handlowe również znajduje się w Dubaju, na czwartym skrzyżowaniu autostrady Sheikh Zayed. Połowa z 600 sklepów jest wypełniona ubraniami, butami i kosmetykami, a kolejne 100 jest przeznaczonych na strefę gastronomiczną, a resztę zajmuje sektor usług. W samym centrum znajduje się ośrodek narciarski Ski Dubai i największy na świecie park rozrywki.

» CZYTAJ TAKŻERejsy jachtem po Dubaju - jaką wycieczkę wybrać?

Abu Dhabi Mall

To stołeczne centrum handlowe o powierzchni 220 tys. metrów kwadratowych otwarte obok Beach Rotana. Oprócz zakupów w najlepszych markowych sklepach mamy tutaj spa i rozrywki. Ponadto Abu Dhabi Mall zaskakuje wieczorami koncertami najlepszych zespołów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich!

» CZYTAJ TAKŻEJak wspiąć się na Burj Khalifa?

Fujairah City Centre

To centrum handlowe przy skrzyżowaniu Masafi i Fujairah-Dubai jest najlepsze w swoim emiracie. Pozostaje nieco w tyle pod względem zakupów i rozrywki, ale nie w jakości i prestiżu.

» CZYTAJ TAKŻEJakich potraw spróbować w Dubaju?

Centrum Sahara

Lider emiratu Sharjah, znajduje się w dzielnicy Al-Nahda. Międzynarodowe i lokalne sklepy zmaksymalizowały swoją powierzchnię handlową, pozostawiając miejsce jedynie na food court, tradycyjne spa i atrakcje.

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Emiratów Arabskich?

Targowiska w Dubaju

Oprócz centrów handlowych, warto również odwiedzić targowiska, które znajdują się w każdym mieście. Wśród nich są specjalne rynki przypraw, perfum, rękodzieła, tkanin i złotej biżuterii. Są to kolorowe miejsca, które doprowadzają do szaleństwa ilością towarów i perswazją handlarzy. Tu sprzedawcy są mistrzami w sugerowaniu, że ich towary są dla Ciebie niezbędne! 

» CZYTAJ TAKŻEWakacje w Kapadocji - przewodnik turystyczny w pigułce

Jak zaoszczędzić pieniądze na zakupach w Dubaju?

  • Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, udaj się do centrów handlowych na obrzeżach, a nie w centrum.
  • Odwiedź strefy wolnego handlu, gdzie popularne marki są sprzedawane bez marży. W niektórych punktach można bezcłowo kupić biżuterię, sprzęt AGD i samochody.
  • Produkty z innych krajów są tańsze w Zjednoczonych Emiratach Arabskich niż towary produkowane lokalnie.
  • Ceny są zwykle zawyżone o 10-30%, więc możesz i powinieneś się targować! Może to działać nawet w centrach handlowych ze stałymi cenami. Najważniejsze to dużo się uśmiechać i płacić gotówką.
  • Z kraju można wywieźć prawie wszystko, ale w ograniczonych ilościach i za pomocą czeku. Na przykład owoce morza, mleko wielbłądzie i daktyle można zabrać tylko w opakowaniach fabrycznych i do 5 kg.
  • Handlowcy, podobnie jak większość kupujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, twierdzą, że «nie ma tu oszustwa»‎. Nawet jeśli sprzedają podróbki, mówią szczerze, choć z uśmiechem: «To nie jest oryginał, to jest lepsze niż oryginał!»‎. Dlatego podczas zakupów offline można być spokojnym, czego nie można powiedzieć o rynku online.
  • Planuj zakupy zgodnie z harmonogramem wyprzedaży!

» CZYTAJ TAKŻE10 miejsc które musisz zobaczyć w Stambule

Wyprzedaże i festiwale 2024

W Dubaju czeka na nas mnóstwo zakupowych festiwali i wydarzeń. Mamy coroczny Festiwal Zakupów, Fashion Forward Fashion Week, czy Międzynarodowe Targi Global Village Dubailand. Podczas każdego z nich sprzedawcy oferują mnóstwo wyprzedaży. Wydarzenia przyciągają co roku miliony turystów. Zaplanuj te daty w swoi kalendarzu i przyjedź na zakupy!

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bazary w Stambule

Zimowy i Wiosenny Festiwal Zakupów

Od 15 grudnia 2024 roku do końca stycznia 2025 roku odbędzie się Zimowy Festiwal Zakupów w Dubaju. Bierze w nim udział 70 centrów handlowych, 6 tys. punktów sprzedaży i 15 milionów gości! Odwiedzający mogą spodziewać się okazyjnych cen, promocji, kolorowego programu z gwiazdami, fajerwerków, konkursów i maskarad.

Natomiast wiosna rozpoczyna się klasycznym już Wiosennym Festiwalem Zakupów w Abu Zabi. To festiwalowa wyprzedaż w 15 centrach handlowych, w tym Dubai Mall, Bawadi Mall, Yas Mall i innych liderach rynku. To, co odróżnia to wydarzenie od poprzednich, to fakt, że promuje ono narodową kuchnię wschodu. W tym okresie wiele hoteli obniża ceny, a agencje dają uczestnikom bezpłatny dostęp do wycieczek po Abu Zabi.

» CZYTAJ TAKŻEMeczet Sulejmana w Stambule - planowanie wizyty

Ramadan Shopping-Fest

Głównemu muzułmańskiemu świętu, Ramadanowi towarzyszy również Ramadan Shopping-Fest w Szardży. Tegoroczne wydarzenie trwało od 10 marca do 9 kwietnia. Krajowe towary z Salwar Kameez, Hijab, Kurtis, Dubai Abaya i innych marek można było kupić z obniżkami cen nawet o 70 procent, co jest prawie niemożliwe w innych terminach.

» CZYTAJ TAKŻEBłękitny Meczet w Stambule

Fashion Forward Fashion Week

Fashion Forward Fashion Week odbywa się najpierw wiosną, a następnie jesienią: w kwietniu i listopadzie. Pod względem zasięgu nie ustępuje Mediolanowi. Arabska moda gromadzi nie tylko konserwatywne marki Wschodu, ale także światowe, takie jak Victoria Secrets i Versace.

» CZYTAJ TAKŻERejs po Bosforze

Dubai Summer Surprise

«Dubai Summer Surprise» to najbardziej kolorowe wydarzenie lata. Daty są już ustalone: 29 czerwca – 3 września. Turyści są wabieni obniżkami cen sięgającymi średnio 75% w 3 tys. punktów sprzedaży. Wszystkie tygodnie są tematyczne. Mamy m.in. «Niespodzianki kolorów»‎, «Niespodzianki sztuki»‎ i «Niespodzianki przygody»‎.

Międzynarodowe Targi Global Village Dubailand

29. Międzynarodowe Targi Global Village Dubailand, które trwają przez 5 miesięcy od października, są okazją do wirtualnej podróży dookoła świata i równoległych zakupów. Skupia marki z całego świata!

Abu Dhabi Art Festival

Abu Dhabi Art Festival otworzy swoje podwoje 20 listopada 2024 roku. 40 miejsc zachwyci kolekcjonerów rzeźbami, instalacjami, sztuką uliczną i obrazami współczesnych artystów ze wszystkich kontynentów.

Mistrzostwa Świata Formuły 1

6 grudnia w Abu Zabi rozpoczną się Mistrzostwa Świata Formuły 1, a wraz z nimi ruszy sprzedaż na rynku samochodów luksusowych.

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Hagia Sophia

Jasne światła centrów handlowych, wiele luksusowych butików, tradycyjne rynki i ekskluzywne sklepy z markową odzieżą sprawiają, że Dubaj jest prawdziwym światowym centrum dla entuzjastów zakupów. Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *