» Europa » Francja » Paryż » Bilety na Olimpiadę 2024 w Paryżu: jak kupić?

Do Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, które odbędą się w Paryżu, pozostał jeszcze ponad rok. A jeśli już teraz zastanawiasz się nad biletami, możesz poklepać się po ramieniu, bo właśnie teraz jest na to czas! Pierwszy etap sprzedaży już minął, ale przed nami druga szansa na zdobycie biletów. Podpowiadamy, jak się do niej przygotować. Przygotujcie się do rezerwacji hoteli w Paryżu i na przedmieściach, sprzedaż zostanie otwarta z rocznym wyprzedzeniem.

Jak kupić bilet na Igrzyska Olimpijskie 2024?

Chętnych do obejrzenia zawodów w Paryżu jest bardzo dużo. Żaden serwer nie jest w stanie udźwignąć takiego obciążenia. Dlatego sprzedaż biletów odbywa się w dwóch etapach.

  • Od 15 marca do 20 kwietnia 2023 roku, aby kupić bilety należy się zarejestrować. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie.
  • Na maila zostanie wysłana wiadomość z dostępem do systemu rezerwacji biletów, który będzie ważny 48 godzin. Możliwość kupienia wejściówek jest losowana przypadkowo.
  • Sprzedaż rozpocznie się 11 maja. Nie przegap swojej okazji!

To już drugie losowanie możliwości zakupu biletów na Olimpiadę w Paryżu. Pierwsze zakończyło się 15 marca.

Kiedy jeszcze będzie można kupić bilety na Olimpiadę w 2024 roku?

  • Większość biletów zostanie wyprzedana w maju 2023 roku. Tak, to zła wiadomość, dlatego lepiej zarejestruj się już teraz i zapisz się do newslettera organizatorów, aby być na bieżąco. Potem będzie już za późno
  • Sprzedaż biletów na paraolimpiadę zapowiedziano na jesień. Sprzedaż ta będzie bezpośrednia, bez losowania
  • Pod koniec roku zostanie wyprzedana reszta biletów na Igrzyska, jeśli oczywiście coś zostanie. Najprawdopodobniej będą to pojedyncze bilety na losowe wydarzenia z drogich kategorii

Jak dostać się na Olimpiadę w Paryżu za darmo?

Nie każdy może sobie pozwolić na planowanie podróży na przyszły rok. Każdy, kto akurat znajdzie się w Paryżu podczas Olimpiady, będzie zadawał sobie pytanie: gdzie można kupić bilet tuż przed wydarzeniem? Na pewno znajdą się jakieś opcje, ale można się też spodziewać wielu oszustw.

Kupuj bilety tylko z oficjalnych źródeł, osoby prywatne mogą sprzedawać podróbki.

Dobra wiadomość jest taka, że będzie można również oglądać niektóre wydarzenia olimpiady za darmo. Na przykład ceremonia otwarcia olimpiady jest specjalnie zaprojektowana, aby można ją było oglądać nie tylko z trybun.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku nie odbędzie się na stadionie, ale nad Sekwaną. Zespoły sportowców i animatorów będą poruszać się po rzece na pływających platformach. Cała trasa procesji będzie się ciągnęła przez 6 kilometrów w centrum Paryża. Wszystkie promenady otwarte dla spacerowiczów w normalnych godzinach będą również otwarte dla zwykłych widzów. Prawdopodobnie część z nich zajmie miejsca na granitowych deptakach na kilka dni przed otwarciem.

Podobnie jak na żywo, będzie można obejrzeć transmisję z uroczystości otwarcia. W tym celu władze miasta obiecują zainstalować kilkadziesiąt ogromnych telebimów w różnych miejscach Paryża. A francuska telewizja oczywiście nie przepuści okazji, by pokazać to historyczne wydarzenie. Wszystkie telewizje w całym kraju będą pokazywać ceremonię otwarcia. 

» CZYTAJ TAKŻEREJS PO SEKWANIE

Jakie sporty można oglądać za darmo na Olimpiadzie w Paryżu?

Trasa maratonu olimpijskiego biegnie z centrum Paryża do Wersalu i z powrotem. Sportowców na mecie można powitać tylko z biletem, ale przez pozostałe 20 kilometrów trasy można ich oglądać za darmo. To samo można powiedzieć o kolarstwie szosowym.

Możliwe jest również przebiegnięcie maratonu olimpijskiego nawet jeśli nie jesteś zawodowym sportowcem, tylko zwykłym biegaczem. Przeczytaj warunki uczestnictwa pod tym linkiem

Sporty wodne będzie można oglądać zupełnie za darmo. Zawody triathlonowe odbędą się na rzece Sekwanie. Wystarczy zająć miejsce na odpowiednim moście lub promenadzie.

Zawody surfingowe i żeglarskie również można oglądać za darmo. Ale w tym celu trzeba wybrać się do Marsylii lub na Tahiti. Co w sumie wcale nie jest takim złym pomysłem.

Olimpiada w 2024 roku wypełni cały Paryż. Nikt przed tym nie ucieknie. Nawet jeśli nie uda ci się kupić biletów na zawody, możesz zobaczyć kilka konkurencji, dopingować sportowców oklaskami, a także napełnić się duchem radosnej wspólnoty wokół sportu i lata w Paryżu.

Przygotujcie się do rezerwacji hoteli w Paryżu i na przedmieściach, sprzedaż zostanie otwarta z rocznym wyprzedzeniem. To będzie trudniejsza walka niż o złote medale.

Paryz: Wybierz hotel

Udanego planowania!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *