Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

,

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu odbędą się w 2024 roku w dniach 26 lipca — 11 sierpnia. Każda Olimpiada to ciekawy wielokulturowy festiwal, ale rozgrywki w Paryżu zapowiadają się wyjątkowo. W końcu to Paryż, najpopularniejsze miejsce turystyczne na świecie. Jeśli połączysz wizytę w pięknym starożytnym mieście z kolorową imprezą sportową, otrzymasz wakacje, które z pewnością zostaną zapamiętane na zawsze.

Nie wahaj się, czas przygotować się na Igrzyska. Sprzedaż biletów rozpocznie się już niebawem. I jesteśmy pewni, że 10 milionów biletów wyprzeda się szybciej niż kiedykolwiek.

Jak dostać się na Igrzyska?

Jak kupić bilety na Olimpiadę?

Bilety na pokazy i konkursy będą sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Igrzysk Olimpijskich. Bądź rozsądny, aby nie próbować ich kupować w serwisach osób trzecich. To może być oszustwo.

Link do oficjalnej strony internetowej

Organizatorzy mieli trudne zadanie. Schemat, który wypracowali, powinien ułatwić ten proces. Sprzedaż odbędzie się w dwóch etapach:

 • Od 1 grudnia 2022 roku do 31 stycznia 2023 roku każdy będzie mógł zarejestrować się w sprzedaży biletów wieloprzejazdowych. Następnie w połowie lutego każdy będzie miał dostęp do swojego przedziału czasowego i będzie mógł wykupić wybrany pakiet.
 • Wnioski o sprzedaż biletów jednorazowych będą przyjmowane w marcu — kwietniu 2023 roku. Sprzedaż biletów na aplikacji odbywać się będzie w rozproszonych przedziałach czasowych w maju 2023 roku.
 • Pod koniec 2023 roku zostaną wyprzedane ostatnie bilety na poszczególne wydarzenia.

Zalecamy zapisanie się do newslettera na oficjalnej stronie, aby nie przegapić swojej szansy.

Co jeszcze muszę przygotować do wyjazdu?

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu spodziewany jest bezprecedensowy napływ turystów. Wydarzenie będzie największą imprezą, jaką kiedykolwiek zorganizowano we Francji. Dlatego kluczowe będzie wcześniejsze zarezerwowanie hotelu. Rezerwacji można dokonywać nawet z półtorarocznym wyprzedzeniem. Oznacza to, że poszukiwania odpowiedniego pokoju można rozpocząć już w styczniu 2023 roku.

Zobacz najlepsze oferty hoteli w Paryżu

Nie ma wątpliwości, że wszystkie opcje zostaną wyprzedane. Nawet te najbardziej bezpretensjonalne i te najbardziej luksusowe.  W tej chwili nie wiemy, kiedy w Paryżu zabraknie pokoi dla kibiców. Ale wiemy, że te stosunkowo tanie opcje rozejdą się jak świeże bułeczki.

Jeśli zamierzasz wybrać się do Paryża na Olimpiadę prywatnym samochodem, polecamy wybrać hotel na bezpośrednich przedmieściach. Bardzo prawdopodobne jest, że wjazd do miasta będzie ograniczony.

Bilety lotnicze i kolejowe, czyli najwygodniejsze środki transportu, również powinny być rezerwowane z wyprzedzeniem. Na szczęście wszystkie są sprzedawane online. Sprzedaż rozpoczyna się z rocznym wyprzedzeniem.

Kupuj bilety na podróże pociągiem w całej Europie

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Paryża — w których warto się zatrzymać?

Uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich? Czemu nie!

To niesamowite. Organizatorzy olimpiady w Paryżu przewidzieli udział nawet nieprofesjonalnych sportowców. Możesz przebiec prawdziwy maraton olimpijski na tej samej trasie co olimpijczycy. Wydarzenie będzie nosiło nazwę «Maraton dla Wszystkich».

Bieg dla miłośników sportu odbędzie się 10 sierpnia 2024 roku. Start odbędzie się na placu przed Hôtel de Ville. Meta będzie znajdować się na esplanadzie domu Inwalidów. Trasa maratonu będzie przebiegać do Wersalu i z powrotem. 10-kilometrowy wyścig przebiegnie ulicami centrum Paryża.

 • O godzinie 21:00 odbędzie się bieg maratoński dla osób, które trenowały bieganie na długich dystansach.
 • O 23:30 rozpocznie się bieg na 10 km dla biegaczy na krótkich dystansach i osób na wózkach.

W każdym wyścigu weźmie udział 20 024 uczestników. Udział w nich będzie bezpłatny. Aby wygrać numer identyfikacyjny i szansę na udział w prawdziwym biegu olimpijskim, zarejestruj się na stronie «Maraton dla Wszystkich» klikając tutaj.

» CZYTAJ TAKŻEJak dostać się do Paryża z lotniska Beauvais?

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Gdzie w Paryżu odbędą się Igrzyska Olimpijskie?

Na to pytanie można odpowiedzieć jednym słowem: wszędzie. Praktycznie całe miasto będzie zaangażowane w wydarzenia związane z Igrzyskami. Wszystkie istniejące stadiony zostaną wykorzystane, przestrzenie wystawowe zostaną przekształcone na potrzeby wydarzeń sportowych i zostaną oczywiście zbudowane nowe obiekty, które przekształcą miasto i będą przypominać o uroczystościach przez kolejne dekady.

Gdzie odbędzie się ceremonia otwarcia?

Po raz pierwszy w historii ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich nie odbędzie się na stadionie. Miejscem tego wydarzenia będzie Sekwana. Trybuny zostaną ustawione na nasypach i mostach na odcinku 6 kilometrów. Przed widzami będą paradować sportowcy i animatorzy na 160 łodziach. W uroczystościach weźmie udział samo miasto i jego zabytki. Spektakl będzie uzupełniony o efekty świetlne.

Widowisko zapowiada się jako niezapomniane. Udział weźmie 10 500 sportowców i 600 000 widzów.

 

Które obiekty zostaną przekształcone w stadiony?

 • Plac Zgody
  Sportowcy będą rywalizować w sportach ulicznych wokół Obelisku Luksorskiego.
 • Grand Palais
  Pałac został zamknięty na czas remontu w 2019 roku, aby zaprezentować się w całej okazałości uczestnikom olimpiady.
 • Plac Trocadero
  Fontanna zostanie tymczasowo przekształcona w miejsce rozgrywania zawodów.
 • Pola Marsowe
  Na zielonym trawniku przed wieżą Eiffla stoi już tymczasowa replika Grand Palais, zbudowana specjalnie na potrzeby olimpiady.
 • Plac przed Hôtel de Ville
  Ten centralny plac nigdy nie stronił od dużych imprez miejskich.

» CZYTAJ TAKŻE33 głównych atrakcji Paryża

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Jakie nowe obiekty powstaną specjalnie na potrzeby igrzysk?

 • Arena Alice Mille powstaje w pobliżu Porte de la Chapelle. Stadion zostanie oddany do użytku w lipcu 2023 roku.
 • 7-hektarowa wioska olimpijska powstaje na styku przedmieść Saint-Denis i Saint-Ouen. Ten niegdyś niekorzystny obszar stanie się zupełnie nową dzielnicą, która później zostanie wykorzystana jako osiedle mieszkaniowe.

Olimpiada poza Paryżem

Technicznie rzecz biorąc nawet zawody na Stade de France nie są już wewnątrz Paryża. Paryż jest dość małym miastem. Ale Olimpiada w 2024 roku wyjdzie daleko poza obszar metropolii Ile-de-France.

Mecze piłkarskie będą rozgrywane w Bordeaux, Nantes, Lyonie, Saint-Etienne, Nicei i Marsylii. Piłka ręczna zostanie rozegrana w Lille. W Marsylii powinni zgromadzić się także miłośnicy żeglarstwa. Drugie w historii olimpijskie zawody surfingowe odbędą się na Tahiti, na jednych z najpiękniejszych fal na świecie.

» CZYTAJ TAKŻEZakwaterowanie na przedmieściach Paryża: przydatne informacje

Jak Igrzyska zmienią Paryż?

Jeśli trudno ci zaakceptować zmiany i kochasz wszystko co stare i klasyczne, to pospiesz się i odwiedź Paryż już teraz. Olimpiada znacznie zmieni miasto i te zmiany zostaną z nim na długo.

Ulubieniec turystów, wieża Eiffla ma zostać przemalowana na złoto. Zazwyczaj wieża ma jeden z odcieni szarości opatentowany jako «Eiffel Grey». Ale takie wydarzenie wymaga odświętnego stroju!

Większość zmian w Paryżu będzie miała na celu poprawę stanu środowiska. Ścisłe centrum Paryża — dzielnice 1, 4, części 2, 3, 5, 6 i 7 — zostaną zamknięte dla prywatnych pojazdów. Eksperymenty w tym kierunku prowadzone są już od kilku lat. Prawdopodobnie po olimpiadzie na tych zabytkowych ulicach pozostaną tylko autobusy i rowerzyści.

Niewątpliwie wzrośnie obciążenie systemu transportowego. Aby rozwiązać ten problem, biuro burmistrza rozważa wprowadzenie obsługi helikopterów na terenie miasta. Jak na razie brzmi to fantastycznie.

Burmistrz Paryża śmiało zadeklarował, że do 2024 roku rzeka Sekwana zostanie oczyszczona do tego stopnia, że będzie nadawała się do rozgrywania zawodów w sportach wodnych. Prace w tym kierunku już trwają. Łodzie będą stopniowo ponownie wyposażane w silniki elektryczne, a cumy będą wyposażone w stacje ładowania. Od 2025 roku Sekwana będzie otwarta do kąpieli.

Program zazieleniania w Paryżu idzie pełną parą. Latem, właśnie w czasie, gdy mają się odbyć igrzyska, w mieście robi się niesamowicie gorąco. Na potrzeby Olimpiady w 2024 roku w mieście pojawią się nowe alejki, ogrody i parki. Na przykład plac przed słynną katedrą Notre-Dame de Paris nie będzie już tak przestronny. Jego części zostaną obsadzone drzewami. Wyspy zieleni pojawią się także przed Operą Garnier. Nawet Pola Marsowe nie będą takie same.

 

Bądź częścią historii, przyjedź na Igrzyska Olimpijskie do Paryża w 2024 roku.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *