» Europa » Włochy » Rzym » Jakie są najbardziej świąteczne miejsca w Rzymie? Sprawdzamy!

Nadejście zimy niesie ze sobą najwspanialszy czas w roku, Boże Narodzenie, a po nim Sylwester. W grudniu Rzym przeobraża się w niezwykłą krainę pełną cudów. Miasto zdobią zwisające girlandy światełek i ozdoby świąteczne. Ponadto, główne place rywalizują o najpiękniejszą choinkę, a witryny sklepowe zamieniają się w magiczne instalacje z obezwładniająco urokliwej bajki. Dziś oprowadzimy Was po najbardziej klimatycznych i świątecznych miejscach, które możecie odwiedzić w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra we włoskiej stolicy, czym pomożemy Wam zanurzyć się w euforii Wiecznego Miasta. Jakie są najbardziej świąteczne miejsca w Rzymie? Zanim o nich opowiemy, zapraszamy na wycieczkę po Rzymie z naszym audioprzewodnikiem w języku angielskim

» Czytaj takżeBoże Narodzenie i Nowy Rok w Rzymie: przygotowania do świątecznej podróży

Najważniejsze choinki w Rzymie

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie są najbardziej świąteczne miejsca w Rzymie, pierwszą rzeczą, na którą proponujemy zwrócić uwagę są choinki. Stolica Włoch jest pełna pięknie ubranych drzewek o różnorodnych kształtach i oryginalnych dekoracjach. Zobaczcie sami!

Choinka na Piazza di Spagna

Każdego roku drzewo mody jest wystawiane na słynnych Schodach Hiszpańskich, dokładnie w połowie drogi między szczytem schodów, a placem. Choinka na Plaza de España jest sponsorowana przez dom mody m.in. BVLGARI i co święta przybiera zupełnie inne całkiem nieoczekiwane, kreatywne kształty. Choć niektórzy wolą oglądać klasyczne choinki, warto chociaż raz zobaczyć oryginalne dekoracje drzewek przygotowane przez włoskie domy mody.

» CZYTAJ TAKŻERzym wieczorem: gdzie warto pójść?

Choinka Valentino w Rzymie

Choinka ustawiona jest rzut beretem od Piazza Española, na Piazza Mignaneli, gdzie mieści się dom mody Valentino. Podobnie jak BVLGARI, prezentuje on swoje oryginalnie udekorowane drzewko. Choinka jest bujna i pełna wdzięku, dość prosta, a jednocześnie niesamowicie zgrabna i ozdobiona tradycyjnymi, migoczącymi światełkami, co dodaje jej szyku. Tak jak wszystkie produkty Valentino!

W czasie świąt Bożego Narodzenia, Rzym zmienia się i staje się jeszcze bardziej fotogeniczny, więc nie przegap eleganckiego, świątecznego spaceru z przewodnikiem.

» Czytaj takżeZakupy w Rzymie – ulice handlowe i outlety

Główna choinka w Rzymie

Choinka na Piazza Venezia, naprzeciwko pomnika Vittoriano, uważana jest za rzymską choinkę bożonarodzeniową. Jak na tytuł przystało musi być piękna i niezwykła, by wszyscy mogli ją podziwiać. Co roku, Włosi zastanawiają się więc: „Jaką choinkę postawić na Placu Weneckim?”. Co ciekawe, kilka lat temu sponsorem głównej choinki w Rzymie była firma multimedialna… Netflix. Jak się okazało, na drzewko wydano wtedy aż 376 tys. euro.

» CZYTAJ TAKŻERzym w lutym: pogoda, wydarzenia, zajęcia

Choinka w Watykanie

Choinka na Placu św. Piotra jest uważana za jedną z najpiękniejszych i największych, przez co koniecznie trzeba ją zobaczyć. I chociaż znajduje się w kraju oddzielonym od Włoch, jak można przegapić taki widok: puszystą piękność przed główną katedrą katolickiego świata? Planując podróż do Rzymu na Nowy Rok i Boże Narodzenie, warto wcześniej zarezerwować hotele z najbardziej świątecznymi widokami.

Wybierz hotel w Watykanie

» Czytaj takżeBoże Narodzenie w Watykanie: obchody, msza, bilety

Główne jarmarki bożonarodzeniowe w Rzymie

Jakie są najbardziej świąteczne miejsca w Rzymie? Koniecznie zobacz rzymskie jarmarki bożonarodzeniowe. Ich odwiedzenie jest nieodzowną częścią zanurzania się w świątecznej atmosferze. Można na nich kupić ręcznie robione prezenty, a ponadto ogrzać się gorącym i aromatycznym, grzanym winem. Na przybyłych czekają również pyszne lokalne smakołyki. Poza tym można nawet wziąć udział w warsztatach i przedstawieniach. Oto lista głównych jarmarków bożonarodzeniowych w Rzymie, których nie możesz przegapić:

Piazza Navona

Targi na Piazza Navona, odbywające się corocznie od 2 grudnia do 6 stycznia. Nigdy jeszcze nie widziałeś Piazza Navona tak wspaniałego!

Piazza di Spagna

Targ na Piazza di Spagna, który z roku na rok przenosi się z miejsca na miejsce, dotarł w końcu do Schodów Hiszpańskich! Ten jarmark bożonarodzeniowy zachwyci gości i mieszkańców Wiecznego Miasta od 18 grudnia do 6 stycznia.

Castel Sant’Angelo

Mini-market w pobliżu Castel Sant’Angelo, na którym przez cały rok odbywają się targi książki, w okresie Bożego Narodzenia zamienia się w targ świąteczny.

Piazza Re di Roma

W niewielkiej odległości od dzielnic mieszkalnych Rzymu, można wczuć się w bajeczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na Piazza Re di Roma oprócz świątecznego jarmarku, można również pojeździć na łyżwach! Jarmark i lodowisko są otwarte od 1 do 24 grudnia w godzinach od 10:00 do 20:00. Koszt łącznie z wypożyczeniem łyżew wynosi 8-10 euro.

Główne sklepy bożonarodzeniowe w Rzymie

Świąteczne wystawy sklepowe w stolicy Włoch można uznać za „dzieło sztuki”. Już samo ich oglądanie sprawia przyjemność i wprowadza w zapierający dech nastrój ! Warto przespacerować się wzdłuż kunsztownie udekorowanej Via Condotti i zajrzeć do świątecznych sklepów. Oto ich lista:

Vertecchi

„Vertecchi” znajduje się przy Via della Croce 70 (rzut beretem od Piazza Española). To klimatyczny sklep, który dekoruje swoje witryny tematycznie w zależności od okoliczności.  Nawet w Wielkanoc i Halloween sklep zanurza swoich klientów w odpowiedniej atmosferze, nie mówiąc już o Bożym Narodzeniu… Od końca października Vertecchi zamienia się w magiczny świat z Mikołajem i jego pomocnikami, elfami!

La bottega di Mi & Chi

La bottega di Mi & Chi znajduje się na Via della Rotonda 41A (szukajcie witryn na rogu budynku). W tym magicznym sklepie z prezentami i detalami wnętrzarskimi stracicie poczucie czasu!

Dom

„Dom” w Via d’Aracoeli 6 znajduje się rzut beretem od Piazza Venezia. Okna i wnętrza tego sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, całkowicie przekształcają się w bajkową krainę w okresie Bożego Narodzenia tak, że nie sposób jest wyjść bez zrobienia zakupów!

Tiger

Sieć sklepów ogólnospożywczych i z artykułami gospodarstwa domowego to Tiger (o tym sklepie pisaliśmy już nie raz). Nie trzeba dodawać, że podczas świątecznych miesięcy wpada w powszechny szał bożonarodzeniowy. To samo dotyczy każdego większego centrum handlowego w Rzymie, a wraz z nowym rokiem nadchodzi druga faza zakupowego szaleństwa – zimowa, rzymska wyprzedaż.

Czy jesteś gotowy zanurzyć się w obezwładniającej atmosferze świąt i spędzić Sylwestra w Wiecznym Mieście? Zabierzcie tę listę ze sobą i przebrnijcie przez wszystkie wymienione miejsca: będziecie w świątecznym nastroju!

» Czytaj takżeBoże Narodzenie we Włoszech: o tradycji

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *