Lotniska w Paryżu. Przydatne informacje i schematy

,
Lotnisko Orly

W Paryżu znajdują się trzy główne lotniska: Charles de GaulleOrly Beauvais. Właśnie o nich opowiemy Ci w tym artykule.

Lotnisko Roissy Charles de Gaulle

Charles de Gaulle

Lotnisko Charles de Gaulle to główne francuskie lotnisko i jeden z największych portów lotniczych w Europie i na świecie (zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce pod względem ruchu pasażerskiego. Lądują tu bezpośrednie i przesiadkowe samoloty z wielu krajów. Charles de Gaulle jest też bazą dla linii lotniczych Air France.

Lotnisko Charles de Gaulle znajduje się 25 kilometrów od Paryża i ma 8 terminalów: 1, 2A, 2B, 2C, 2D, 2E, 2F и 3. Terminale 2 połączone są ze sobą przejściami i znajduje się przy nich stacja RER linii B, którą łatwo dostać się do Paryża (przeczytaj artykuł „Jak dostać się z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża? Wszystkie sposoby”, a dworzec kolejowy łączy lotnisko z większymi francuskimi miastami i Brukselą. Wszystkie terminale połączone są bezpłatnym metrem.

Przejazd z lotniska do Paryża kosztuje około 12 € i zajmuje najczęściej 40 minut.
Możesz też zamówić taksówkę z lotniska Charles de Gaulle do swojego hotelu, korzystając z tego linku.

Lotnisko Orly

Lotnisko Orly

Lotnisko Orly obsługuje głównie loty krajowe w obrębie Francji, a także kilka lotów europejskich. Znajduje się ono 15 kilometrów na południe od Paryża i ma dwa terminale: południowy i zachodni.

Lotnisko Orly połączone jest z Paryżem RER linii B oraz Orlyval. Na lotnisko i z lotniska dojedziesz także autobusem. Więcej o tym przeczytasz w artykule „Jak szybko i łatwo dostać się z centrum Paryża na lotnisko Orly?”.
Taksówkę z lotniska Orly możesz zamówić tutaj.

Lotnisko Beauvais

Lotnisko Beauvais

Lotnisko Beauvais, chociaż i obsługuje loty do i z Paryża, znajduje się na terytorium Pikardii (sąsiedni region).
Tym, co przede wszystkim wyróżnia go od reszty lotnisk, są tanie linie lotnicze. Główna obsługiwana przez niego linia to Ryanair, jednak nie jest to jedyna tania linia lotnicza.

Lotnisko Beauvais znajduje się 85 kilometrów od Paryża. Nie kursują z niego pociągi podmiejskie ani metro. Do stolicy Francji możesz dojechać autobusem, pojazdem lub taksówką (więcej szczegółów znajdziesz w artykule „Lotnisko Beauvais. Jak dostać się na nie?”).
Na lotnisku znajdują się dwa terminale: 1 i 2.

Ceny taksówek z Beauvais do Paryża znajdziesz pod tym linkiem.

Udanego lotu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *