Dzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

, ,
Montmartr

Montmartre to jedna z najbardziej znanych dzielnic Paryża. Mieszkali i mieszkają w niej znani malarze, artyści, muzycy i twórcy. Przedstawimy Ci najbardziej interesujące miejsca tej części Paryża. Jeżeli zechcesz poznać więcej szczegółów, po prostu zamów wycieczkę. A jeżeli chcesz chociaż na chwilę zamieszkać w Montmartre, wybierz tutaj swój hotel.

Mamy doskonały audioprzewodnik po Montmartre. Dwugodzinny spacer po głównych i ukrytych zabytkach. Życie Picassa i młynów – pobierz!

Montmartre: Wybierz hotel

» CZYTAJ TAKŻEMontmartre: 15 pomysłów na spacery po najbardziej romantycznej dzielnicy Paryża

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Na pierwszym miejscu śmiało możemy umieścić Moulin Rouge. Jest to słynny czerwony młyn znajdujący się u podnóża Montmartre, w którym do dnia dzisiejszego od końca XIX wieku szampan płynie niczym woda, a panny tańczą kankana.

Adres: 82 Boulevard de Clichy

Stacja metra: Blanche

Bilety do Moulin Rouge najlepiej kupić z wyprzedzeniem: ze względu na dużą popularnością kabaretu, może ich zabraknąć w kasie. Tutaj możesz kupić bilety na występ i kolację w Moulin Rouge.

» Czytaj takżeWystęp i bilety do Moulin Rouge

Sacre Coeur

Sacre Coeur

Na samym szczycie góry wznosi się Sacre Coeur (Sacré-Coeur) – największa katedra katolicka – jeżeli nie w całej Europie, to na pewno we Francji. Punkt widokowy przed katedrą oferuje wyjątkowy widok na Paryż. Sacre Coeur i Montmartre nie bez powodu określa się mianem paryskiego dachu.

Adres: 35 Rue du Chevalier de la Barre

Stacja metra: Abbesses

» CZYTAJ TAKŻEParyż z góry! Punkty widokowe Paryża

Pigalle

Pigalle

Na trzecim miejscu znajduje się plac Pigalle (la place Pigalle) i muzeum erotyki. Montmartre to dzielnica znana jako «dzielnica czerwonych latarni» Paryża. Na placu Pigalle znajdują się więc sex shopy i kabaret, a także wiele innych ciekawostek.

Wieczorami może być głośno, więc nie polecamy wybierać hotelu w tej okolicy. Choć ceny często są dość atrakcyjne.

Stacja metra: Pigalle

Wybierz tani hotel w Paryżu

» Czytaj takżeUlica czerwonych latarni w Paryżu: istnieje?

Plac du Tertre

Plac du Tertre

Kolejne miejsce to plac przed dawnym ratuszem (Place de Tertre) i stary kościół (Eglise de St.Pierre). Wcześniej Montmartre był wsią i nie należał do Paryża, dlatego też znajduje się w nim ratusz oraz kościół. Obecnie na placu możesz spotkać wielu artystów, którzy chętnie namalują Twój portret, jeżeli tylko chcesz (i zapłacisz co najmniej 20 euro), a także mimów i muzyków.

Adres: Place du Tertre

Stacja metra: Abbesses

Ściana miłości

Ściana miłości

Ściana miłości (Le Mur de Je T’aime). «Kocham Cię» w ponad 200 językach. Jest to ciekawe miejsce, które zostało stworzone stosunkowo niedawno za sprawą artystów Drederica Barona i Claire Kito, którzy udowadniają nam, że światowej miłości przeszkadzają tylko języki.

Adres: Square Jehan Rictus, Place des Abesses

Stacja metra: Abbesses

Bateau-Lavoir

Betau-Lavoir

«Statek pralnia» (Le Bateau-Lavoir) nie jest wykorzystywany w celach transportowych. To po prostu dom. Ale nie byle jaki – dom Picassa i kilkunastu innych znanych artystów w okresie swojej wczesnej twórczości. To właśnie w nim Pablo stał się sławny, malując swój pierwszy obraz w nowym dla całego świata stylu. Miejsce nazywane jest statkiem, ponieważ znajdujące się w nim łóżka są tak rozłożone, jak w kabinie żeglarzy – dzięki temu mieszkanie można było wynająć za mniejsze pieniądze.

Adres: 13 de la place Émile-Goudeau

Stacja metra: Abbesses

Lapin Agile

Lapan Azhil

Kabaret «Rozbrykany królik» (Lapin Agile). Picasso mieszkał z kolegami na Bateau-Lavoir, świetnie się bawił i spędzał czas z przyjaciółmi na «rozbrykanym króliku». Jest to jedna z najstarszych tawern, znajdująca się w pobliżu paryskich winnic w Montmartre. Wino z nich nie jest jednak tanie.

Adres: 22 Rue des Saules

Stacja metra: Blanche

Maison Rose

Dzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

Niedaleko «rozbrykanego królika» znajdują się prawdziwe winnice i «Różowy Dom», kolejna kawiarnia, która przetrwała tu od XIX wieku. Zdjęcia z niej są niesamowicie popularne w mediach społecznościowych. My jednak polecamy spokojniejsze miejsce – Ogród Renoira. Ogród Renoira mieści się w znajdującym się obok Muzeum Montmartre. Ekspozycja w muzeum opowiada o tym, jak Montmartre stał się Montmartre. W ogrodzie można odpocząć w cieniu przy stawie lub napić się kawy czy wina.

Człowiek przechodzący przez ścianę

Człowiek przechodzący przez ścianę

Na Montmartre mieszkał również francuski pisarz Marcel Ayme. Obecnie jest tu pochowany na cmentarzu Montmartre. Po śmieci swojego przyjaciela, Jeana Maraisa, postawił on pomnik zadedykowany jednemu z jego dzieł – «Człowiek przechodzący przez ścianę».

Adres: Place Marcel Aymé

Młyn «Moulin de la Galette»

Młyn „Moulin de la Galette”

Wcześniej w Montmartre znajdowało się ponad 20 młynów, z których do dnia dzisiejszego zachowały się tylko 2. Jeden z nich to Moulin de la Galette. Wcześniej znajdował się w nim kabaret, a dzisiaj możesz wypić w nim dobrą kawę, rozkoszując się cudownym widokiem na Paryż.

Adres: 77 rue Lepic

Pomnik Dalidy

Pomnik Delilah

Montmartre to dzielnica, którą zamieszkiwała również Dalida. Znajduje się w niej plac nazwany jej imieniem (La place Dalida) oraz jej dom (La maison de Dalida). Na placu postawiono popiersie Dalidy. Każdy turysta za swój obowiązek uważa dotknięcie piersi Dalidy – podobno przynosi to szczęście w miłości.

Adres: Place Dalida

» CZYTAJ TAKŻEMuzeum Montmartre

Kościół St. Jean des Abbesses

Dzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

I jeszcze jedna atrakcja Montmartre oraz samego Paryża – kościół St. Jean des Abbesses. Wybudowano go już w XX wieku. Chociaż jest to kościół katolicki, wyglądem bardziej przypomina arabski pałac.

Adres: 19 and 21 Rue des Abbesses

W dzielnicy Montmartre znajdziesz wiele ciekawych miejsc. Aby lepiej poruszać się po okolicy, proponujemy Ci wziąć mapę z biura turystycznego – Office de Tourisme. W ten sposób nie zabłądzisz i będziesz wiedział, co robić – dwa w jednym. Biuro znajduje się pod adresem 21, place du Tertre. Od października do kwietnia otwarte jest od godziny 11 do 18, a podczas cieplejszego okresu w roku od 10 do 19. Mapę Montmartre możesz również pobrać z naszej strony internetowej.

 

Udanej wycieczki po Montmartre!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *