15 miejsc, które warto odwiedzić w Paryżu z dziećmi

,
Disneyland

Paryż to miasto, w którym nawet dorosłym spełniają się dziecięce marzenia. Najlepszymi do tego miejscami są Disneyland i karuzela przy Wieży Eiffla. Jakie inne rozrywki czekają na ciebie i twoje dzieci, opisujemy poniżej.

Disneyland

Disneyland

Jedyny w Europie oficjalny park rozrywki Disneya, a tak właściwie to dwa parki: Disneyland (ten z zamkiem Śpiącej Królewny) i naprzeciwko – Disney Studios z nieco bardziej „dorosłymi” atrakcjami. Bardziej szczegółowy opis parku znajdziecie w innym naszym artykule. Tutaj możecie kupić bilety, bo nie można ich kupić przy drzwiach wejściowych.

Asterix

Asterix

Jeśli chcesz czegoś autentycznie francuskiego, zapraszamy do Parku Asterixa. Tutaj można spotkać bohaterów słynnego francuskiego komiksu oraz odbyć podróż po starożytnej Galii, Rzymie i Egipcie! Bilety wstępu możemy kupić w pakiecie z transportem – stanowi to duże ułatwienie, ponieważ dostać się do parku wcale nie jest łatwo.

Aby dostać się do parku na własną rękę, należy udać się do terminalu 1 na lotnisku Charles de Gaulle, stamtąd kursuje specjalny autobus.

Park Asterix ma dużo przejażdżek wodnych, więc jest otwarty tylko od kwietnia do października.

Bilety kosztują 42 euro dla dziecka, 45 euro dla osób w wieku 13 lat i starszych. Można je kupić tutaj.

La Villette

La Villette

Miasto nauki La Villette (Cité de Sciences Et de l’Industrie La Villette) to wielkie muzeum nauki dla młodych i starych. Tutaj znajdziesz dwie wystawy dla dzieci w wieku 4-8 i 9-12 lat, planetarium, kilka ciekawych ekspozycji stałych i kilka tymczasowych, oraz kino 3D Géode. Można tu zobaczyć modele w skali satelitów, samolotów, robotów, przelecieć się w zerowej grawitacji, spróbować złudzeń optycznych i samemu wykonać trójwymiarowy obraz. Każde współczesne dziecko byłoby zachwycone możliwością spędzenia całego dnia w tym muzeum! Dodaj do tego ogromny park i masz wspaniałą przygodę na jeden dzień dla całej rodziny.

Stacja metra: Porte de la Villette (linia 7)

Czynne od 10.00 do 18.00, w niedziele do 19.00. Nieczynne w poniedziałki.

Cena biletu: 12 €. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Palais de la Découverte

Palais de la Découverte

Palais de la Découverte należy do miasteczka nauki La Villette (Cité des Sciences et de l’Industrie), ale znajduje się w samym sercu Paryża, pomiędzy Sekwaną a Polami Elizejskimi, w kompleksie budynków Małego i Wielkiego Pałacu. Tutaj znajdziesz bardzo ciekawą ekspozycję dotyczącą nauk ścisłych, w tym pokój liczby Pi. Jest tam również planetarium.

Adres: Avenue Franklin Delano Roosevelt

Można tam dojechać kolejką RER C, najbliższa stacja to Invalides. Metro zatrzymuje się tu na stacjach Champs Elysees-Clemenceau (linie nr 1 i 13) oraz Franklin D. Roosevelt (linie nr 1 i 9)

Bilety kosztują od 7 do 9 €.

Oficjalna strona internetowa: www.palais-decouverte.fr

Paryskie ZOO

Paryskie ZOO

ZOO w Paryżu przez długi czas było w remoncie, ale teraz jest ponownie otwarte dla publiczności. Ogród bardzo się zmienił, nie ma już zwykłych klatek, a różnorodność zwierząt jest niesamowita. Przeczytaj informacje na temat nowego zoo w naszym specjalnym artykule.

Stacja metra: Porte Dorée (linia 8).

Bilety: 15 € dla dzieci i 20 od 13 roku życia. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Strona internetowa zoo: parczoologiquedeparis.fr

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

Ogromny kompleks Jardin de Plante (ogród botaniczny, zoo, muzeum) to jeden z najstarszych tego typu ogrodów w Europie. Znajduje się tu także jedno z najstarszych muzeów przyrodniczych oraz Galeria Ewolucji, a także piękny park i mały, lecz warty uwagi ogród zoologiczny.

Muzeum Historii Naturalnej i Galeria Ewolucji to fascynujące miejsce do odwiedzenia, pawilon z gigantycznymi szkieletami dinozaurów i wypchanymi zwierzętami, a także wiele interaktywnych eksponatów dla młodszych zwiedzających i specjalna galeria dla dzieci, którą pokochają wszyscy miłośnicy zwierząt.

Adres: 57 Rue Cuvier

Metro: Gare d’Austerlitz (linia 5), Censier Daubenton (linia 7), Jussieu lub Gare d’Austerlitz (linia 10)

Bilety: Wstęp do muzeów i na wystawy od 9 €. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Godziny otwarcia: 8.00-18.30 w lecie i 17.30 w zimie

Muzeum Magii

Muzeum Magii skupia się na rozrywce. Dowiemy się tutaj o historii wszelkiego rodzaju sztuczek i trików magicznych. Znajduje się tu też sala iluzji, gdzie można wziąć udział w interaktywnych widowiskach. Prawdziwie ‘muzealną’ część stanowi kolekcja maszyn, które cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem na jarmarkach w XIX i XX wieku.

Godziny otwarcia: środa, sobota i niedziela od 14.00 do 19.00

Bilety kosztują: 14 € dla dorosłych, 10 € dla dzieci. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Adres: 11 Rue Saint-Paul

Metro: Saint-Paul, Bastille ou Sully-Morland (linie metra 1, 4, 5 i 7).

Strona internetowa muzeum: museedelamagie.com

Cyrk zimowy

Cyrk zimowy

Cyrk zimowy (Cirque Buglione) mieści się w budynku sprzed dwóch wieków, który sam w sobie budzi zainteresowanie. Jest to tradycyjny, klasyczny, europejski cyrk o długiej i chwalebnej historii.

Odbywa się tu kilka spektakli dziennie. Zazwyczaj o 14.00, 17.00 i 20.00. Program można znaleźć na stronie internetowej cyrku.

Cena biletu: od 10 €.

Adres: 110 Rue Amelot

Jarmarki Paryża

Jarmarki Paryża

Wiosną w lesie Vincennes odbywa się najstarszy w Europie Jarmark Tronowy. Jak najbardziej przypomina on objazdowe targi, które widzimy w kinie. Kolorowe namioty, muzyka, słodki poczęstunek i obowiązkowo karuzele o różnym stopniu ryzyka. Wstęp na targi jest bezpłatny, ale za rozrywkę trzeba dodatkowo zapłacić.

Latem w ogrodach Tuileries tuż przed Luwrem kiełkuje mały park rozrywki. Jeśli masz ochotę na emocjonującą przejażdżkę, nie musisz wyjeżdżać daleko od centrum miasta. Szczególną sympatią odwiedzających stolicę cieszy się tutejszy diabelski młyn. Rozbiera się poza sezonem, ale pojawia się ponownie w drugiej połowie listopada, teraz jako część jarmarku świątecznego.

Przez cały grudzień miasto tętni życiem dzięki jarmarkom świątecznym. Odbywają się one niemal na każdej ulicy. Mapę wszystkich jarmarków świątecznych można zobaczyć tutaj. Wielkie domy towarowe nie pozostają daleko w tyle. Wszyscy dekorują swoje witryny sklepowe tak, że dzieci nie mogą oderwać oczu od świecących lampek i tańczących lalek.

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Muzeum Sztuki Jarmarcznej

Muzeum Sztuki Jarmarcznej

Musee des Arts Forain znane jest dzięki swojemu zbiorowi starożytnych aren drewnianych (karuzeli), atrakcji mechanicznych początku 20 wieku, automatów grających dowcipne koncerty operowe i innych ciekawostek. Do tego wyjątkowego muzeum można wejść tylko po wcześniejszym zakupie biletu online.

Czynne od 9.00 do 19.00.

Adres: 53 Avenue des Terroirs de France

Metro: Stacja Cour St Emilion (linia 14).

Cena wycieczki: 16,8 € dla dorosłych i 8,8 € dla dzieci.

Strona internetowa: arts-forains.com

Aquarium de Paris — Cinéaqua

Cinéaqua to miejsce, które łączy w sobie oceanarium i duże kino. Można tam spędzić cały dzień: oglądać rekiny, pogłaskać jesiotra, śledzić sekretne życie koralowców i oglądać mnóstwo kreskówek na dużym ekranie. W środy i weekendy Akwarium wystawia specjalne pokazy dla dzieci, więc sprawdź z wyprzedzeniem na oficjalnej stronie internetowej.

Adres: 2 avenue des Nations Unies

Metro: Trocadéro

Czynne codziennie od kwietnia do września od 10.00 do 19.00, od października do marca od 10.00 do 18.00.

Bilety: bezpłatne dla osób poniżej 3 roku życia, 13,50 € dla osób 3-12 roku, 19,50 € od 13 roku. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Targowisko ptaków na wyspie Cite

Na niedzielnym targu w pobliżu Notre Dame można kupić ptaki we wszystkich kolorach i rozmiarach, a także króliki, świnki morskie i chomiki. Jest to bezpieczne dla rodziców, ponieważ gdy dziecko prosi o «tańczącą papugę z zielonym łebkiem» odpowiedź brzmi «przykro mi, ale ptaszek nie ma specjalnego paszportu i biletu na samolot».

Adres: Place Louis Lépine, 4th arrondissement

Metro: Cité

Czynne: niedziele od 10.00 do 17.00

Cena: Wstęp wolny

» CZYTAJ TAKŻEWycieczka do Paryża z dziećmi: 33 wskazówek

Ballon Generali de Paris

10 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi

Balon w parku André Citroëna nazywany jest największym na świecie! Wznosi się na wysokość 150 metrów i w swoim koszu zapewnia piękny widok na Paryż. Ta atrakcja jest w zależna od warunków pogodowych, a więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 01 44 26 20 00. André Citroën to teren piknikowy, z nowoczesnymi fontannami, szklarniami i ogrodami tematycznymi.

Adres: Parc André Citroën – 2 rue de la Montagne de la Fage

Metro: Lourmel i Javel – André Citroën

Czynne codziennie od 9.00 do 20.30

Cena: do 3 lat bezpłatnie, od 3 do 11 — 8 €, od 11 lat — 15 €. Zakup w przedsprzedaży tutaj.

Galerie des enfants

Centre Pompidou w Paryżu ma interaktywne wystawy zaprojektowane specjalnie dla dzieci przez współczesnych artystów, a wstęp jest bezpłatny z biletem na Muzeum i Wystawę. Muzeum prowadzi również warsztaty dla dzieci (wymagany osobny bilet), zobacz harmonogram na oficjalnej stronie. Bilety do Centre Pompidou znajdziesz tutaj, a na wycieczkę z przewodnikiem – tutaj.

Adres: Place Georges-Pompidou

Metro: Rambuteau

Czynne 11.00 – 21.00, we wtorki nieczynne.

Bilety: poniżej 18 lat gratis, 14 € dla dorosłych (w pierwszą niedzielę każdego miesiąca za darmo), bilet na warsztaty ok. 10 €.

France Miniature

France Miniature to park tematyczny położony 5 minut od Wersalu (wizyta w samym pałacu też byłaby świetnym pomysłem, bilety z transferem można dostać tutaj). W parku znajdziecie wszystkie słynne budowle Francji w skali 1:130, ponad 2000 modeli – Carcassonne, zamek Chambord, wioska sabaudzka, nie zapomniano nawet o wyspie Korsyce! Miniaturowe części można oglądać przez specjalne teleskopy, a między budynkami kursuje specjalna kolejka. W parku znajduje się również 8 atrakcji dla dzieci (kilka karuzel, małe miasteczko z bryczkami itp.), jaskinia i prawdziwe stanowisko archeologiczne oraz restauracje na obiad i przekąskę.

Adres: Boulevard André Malraux, 78990 Elancourt (1,5-2 godziny jazdy środkami transportu publicznego z centrum Paryża)

Godziny otwarcia: 31 marca – 4 listopada od 10.00 do 18.00 (sprawdź na stronie internetowej dokładne godziny)

Ceny biletów: od 4 do 11 lat — 18 €, od 12 lat — 24 €

Oprócz wymienionych powyżej, w Paryżu jest dużo sklepów z artykułami dla dzieci (sklep Disney na Polach Elizejskich jest jednym z najbardziej popularnych), placów zabaw z karuzelami oraz parków, w których można puszczać na wodę papierowe łódki.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *