10 miejsc w Paryżu, które warto odwiedzić z dziećmi

, ,
Disneyland

Paryż to miasto, w którym nawet dorosłym spełniają się dziecięce marzenia. Najlepszymi do tego miejscami są Disneyland i karuzela przy Wieży Eiffla. Jakie inne rozrywki czekają na ciebie i twoje dzieci, opisujemy poniżej.

Disneyland

Disneyland

Jedyny w Europie oficjalny park rozrywki Disneya, a tak właściwie to dwa parki: Disneyland (ten z zamkiem Śpiącej Królewny) i naprzeciwko – Disney Studios z nieco bardziej „dorosłymi” atrakcjami. Bardziej szczegółowy opis parku znajdziecie w innym naszym artykule. Tutaj możecie kupić bilety, aby nie marnować czasu na stanie w kolejkach do kas.

Asterix

Asterix

Jeśli chcesz czegoś autentycznie francuskiego, zapraszamy do Parku Asteriksa. Tutaj można spotkać bohaterów słynnego francuskiego komiksu oraz odbyć podróż po starożytnej Galii, Rzymie i Egipcie! Bilety wstępu możemy kupić w pakiecie z transportem – stanowi to duże ułatwienie, ponieważ dostać się do parku wcale nie jest łatwo.

La Villette

La Villette

Miasto nauki La Villette (Cité de Sciences Et de l’Industrie La Villette) to wielkie muzeum nauki dla młodych i starych. Tutaj znajdziesz dwie wystawy dla dzieci w wieku 4-8 i 9-12 lat, planetarium, kilka ciekawych ekspozycji stałych i kilka tymczasowych, oraz kino 3D Géode. Dodaj do tego ogromny park i masz wspaniałą przygodę na jeden dzień dla całej rodziny.

Palais de la Découverte

Palais de la Découverte

Palais de la Découverte należy do miasteczka nauki La Villette (Cité des Sciences et de l’Industrie), ale znajduje się w samym sercu Paryża, pomiędzy Sekwaną a Polami Elizejskimi, w kompleksie budynków Małego i Wielkiego Pałacu. Tutaj znajdziesz bardzo ciekawą ekspozycję dotyczącą nauk ścisłych, w tym pokój liczby Pi. Jest tam również planetarium.

Adres: Avenue Franklin Delano Roosevelt, 75008 Paryż.

Można tam dojechać kolejką RER C, najbliższa stacja to Invalides. Metro zatrzymuje się tu na stacjach Champs Elysees-Clemenceau (linie nr 1 i 13) oraz Franklin D. Roosevelt (linie nr 1 i 9)

Bilety kosztują od 7 do 9 €.

Paryskie ZOO

Paryskie ZOO

ZOO w Paryżu przez długi czas było w remoncie, ale teraz jest ponownie otwarte dla publiczności. Ogród bardzo się zmienił, nie ma już zwykłych klatek, a różnorodność zwierząt jest niesamowita. Przeczytaj informacje na temat nowego zoo w naszym specjalnym artykule.

Ogród botaniczny

Ogród botaniczny

Ogromny kompleks Jardin de Plante (ogród botaniczny, zoo, muzeum) to jeden z najstarszych tego typu ogrodów w Europie. Znajduje się tu także jedno z najstarszych muzeów przyrodniczych oraz Galeria Ewolucji, a także piękny park i mały, lecz warty uwagi ogród zoologiczny.

Ogród Botaniczny znajduje się na 57 Rue Cuvier. Można dotrzeć tam metrem: 5 linią do Gare d’Austerlitz, 7 do Censier Daubenton lub 10 linią do Jussieu albo Gare d’Austerlitz.

Muzeum Magii

Muzeum Magii skupia się na rozrywce. Dowiemy się tutaj o historii wszelkiego rodzaju sztuczek i trików magicznych. Znajduje się tu też sala iluzji, gdzie można wziąć udział w interaktywnych widowiskach. Prawdziwie ‘muzealną’ część stanowi kolekcja maszyn, które cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem na jarmarkach w XIX i XX wieku.

Cyrk zimowy

Cyrk zimowy

Cyrk zimowy (Cirque Buglione) mieści się w budynku sprzed dwóch wieków, który sam w sobie budzi zainteresowanie. Jest to tradycyjny, klasyczny, europejski cyrk o długiej i chwalebnej historii.

Jarmarki Paryża

Jarmarki Paryża

Latem: park rozrywki w Tuileries i różne inne jarmarki. Możemy liczyć na kilka karuzeli, mały diabelski młyn i inne rozrywki.

» Czytaj takżeNajlepsze Bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

Muzeum Sztuki Jarmarcznej

Muzeum Sztuki Jarmarcznej

Musee des Arts Forain znane jest dzięki swojemu zbiorowi starożytnych aren drewnianych (karuzeli), atrakcji mechanicznych początku 20 wieku, automatów grających dowcipne koncerty operowe i innych ciekawostek. Jedynym problemem jest to, że muzeum otwarte jest dla indywidualnych zwiedzających tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia. W inne dni wstęp mają jedynie grupy zorganizowane.

Oprócz wymienionych powyżej, w Paryżu jest dużo sklepów z artykułami dla dzieci (sklep Disney na Polach Elizejskich jest jednym z najbardziej popularnych), placów zabaw z karuzelami oraz parków, w których można puszczać na wodę papierowe łódki.