Co porobić wieczorem w Paryżu?

, ,
Paryż

Paryż nazywany jest «miastem światem» ze względu na swoje intelektualne osiągnięcia i dlatego, że nie brakuje w nim lamp i latarni. Wieczorem, dzięki specjalnemu oświetleniu, miasto staje się jeszcze piękniejsze i bardziej romantyczne. Przespaceruj się po jego uliczkach i rozkoszuj się jego światłem.

Wieczorne godziny otwarcia muzeów w Paryżu

Zacznijmy tradycyjnie od wieży Eiffla. Otwarta jest ona do północy (latem do 1 w nocy). Co godzinę zaczyna się ona świecić. Nie tylko zobaczysz przepiękny Paryż nocą, lecz także unikniesz stania w kolejkach.

Możesz też wybrać się do któregoś z muzeów. W czwartek prawie wszystkie działają do godziny 21. Luwr w środy i piątki otwarty jest do 21:00, a drugie muzeum Francji, Orsay, możesz zwiedzić do 21:00 w czwartek. To świetny czas, gdyż zwiedzających jest wtedy mniej niż zza dnia i dzięki temu Mona Lisa będzie uśmiechać się tylko do Ciebie. Pod tym linkiem możesz znaleźć bilety do Luwru, a tutaj do Orsay. Dzięki nim nie stracisz czasu na stanie w kolejkach.

Bary, kluby i życie nocne

Pola Elizejski

Jeżeli nie chcesz korzystać z atrakcji turystycznych miasta zakochanych, wybierz się do baru.  Pobliżu stacji metra Bastille znajduje się pełno klubów i dyskotek. W wielu z nich mówi się po angielsku i rosyjsku, chociaż na pewno pomoże też mowa ciała i kilka drinków.

Wybierz się na kabaret. W dzielnicy Montmartre znajduje się i Pigalle, i Moulin Rouge. Obejrzyj kan-kan (pamiętaj tyklo, aby kupić bilet z wyprzedzeniem, bo może zabraknąc miejsc), a następnie wybierz się na spacer po okolicy. Wejdź na wzgórze Montmartre i popatrz na miasto nocą.

Pola Elizejski i zakupy to coś, co bez wątpienia idzie ze sobą w parze. Z jednej strony, możesz przejść się najbardziej znaną aleją świata, a z drugiej – tylko tutaj sklepy otwarte są do późna. Na Polach Elizejskich znajdują się też najlepsze paryskie kluby nocne.

Spacery po mieście i  wzdłuż brzegu Sekwany

Po Sekwanie statkiem

W barach źle i za głośno? Wybierz się do dobrej restauracji – na przykład, w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés.

I koniecznie przespaceruj się po mieście. Możesz przejść się, na przykład, wzdłuż brzegu Sekwany i jednocześnie zobaczyć dużo ciekawych miejsc (Notre Dame, Luwr, wieżę Eiffla). Tym bardziej, że po lewej stronie rzeki teraz znajduje się ciekawy szlak spacerowy, po którym chodzi się bardzo przyjemnie.

Jeżeli nie chce Ci się chodzić, możesz przepłynąć się po Sekwanie statkiem albo wybrać autobus wycieczkowy. W obu przypadkach zobaczysz główne atrakcje.

Odpocznij w parku. Pamiętaj, że na noc wszystkie parki są zamykane, jednak nikt nie zabroni Ci spędzić w nich czas do 21-22.

I jeszcze jedno: jeżeli chcesz dołączyć do intelektualnej elity, wybierz się na koncert muzyki klasycznej lub po prostu na dowolny koncert, który przypadnie Ci do gustu.

Udanego wieczoru w Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *