Dzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

Dzielnica Montmartre: 10 głównych atrakcji turystycznych

Tue, 12/27/2016 - 19:48
Posted in:
0 comments
Dzielnica Montmartre

Montmartre to jedna z najbardziej znanych dzielnic Paryża. Mieszkali i mieszkają w niej znani malarze, artyści, muzycy i twórcy. Przedstawimy Ci najbardziej interesujące miejsca tej części Paryża. Jeżeli zechcesz poznać więcej szczegółów, po prostu zamów wycieczkę. A jeżeli chcesz chociaż na chwilę zamieszkać w Montmartre, wybierz tutaj swój hotel.

Moulin Rouge

moulin_rouge

Na pierwszym miejscu śmiało możemy umieścić Moulin Rouge. Jest to słynny czerwony młyn znajdujący się u podnóża Montmartre, w którym do dnia dzisiejszego od końca XIX wieku szampan płynie niczym woda, a panny tańczą kankana.

Adres: 82 Boulevard de Clichy.

Stacja metra: Blanche

Kup bilety na występ i kolację w Moulin Rouge z wyprzedzeniem.

Sacre Coeur

sacre_coeur

 

Na samym szczycie góry wznosi się Sacre Coeur (Sacré-Coeur) – największa katedra katolicka – jeżeli nie w całej Europie, to na pewno we Francji. Punkt widokowy przed katedrą oferuje wyjątkowy widok na Paryż. Sacre Coeur i Montmartre nie bez powodu określa się mianem paryskiego dachu.
Adres: 35 Rue du Chevalier de la Barre

Stacja metra: Abbesses

Pigalle

pigalle

Na trzecim miejscu znajduje się plac Pigalle (la place Pigalle) i muzeum erotyki. Montmartre to dzielnica znana jako „dzielnica czerwonych latarni” Paryża. Na placu Pigalle znajdują się więc sex shopy i kabaret, a także wiele innych ciekawostek i oczywiście siedem pięter interesujących eksponatów w muzeum erotyki.
Adres: 72 Boulevard de Clichy.

Stacja metra: Pigalle

Plac du Tertre

plac_du_tertre

Kolejne miejsce to plac przed dawnym ratuszem (Place de Tertre) i stary kościół (Eglise de St.Pierre). Wcześniej Montmartre był wsią i nie należał do Paryża, dlatego też znajduje się w nim ratusz oraz kościół. Obecnie na placu możesz spotkać wielu artystów, którzy chętnie namalują Twój portret, jeżeli tylko chcesz (i zapłacisz co najmniej 20 euro), a także mimów i muzyków.

Adres: Place du Tertre.

Stacja metra: Abbesses

Ściana miłości

Le Mur de Je T’aime

Ściana miłości (Le Mur de Je T’aime). „Kocham Cię” w ponad 200 językach. Jest to ciekawe miejsce, które zostało stworzone stosunkowo niedawno za sprawą artystów Drederica Barona i Claire Kito, którzy udowadniają nam, że światowej miłości przeszkadzają tylko języki. 

Aders: Square Jehan Rictus, Place des Abesses.

Stacja metra: Abbesses

Betau-Lavoir

betau_lavoir

Statek Lavoir (Le Bateau-Lavoir) nie jest wykorzystywany w celach transportowych. To po prostu dom. Ale nie byle jaki – dom Picassa i kilkunastu innych znanych artystów w okresie swojej wczesnej twórczości. To właśnie w nim Pablo stał się sławny, malując swój pierwszy obraz w nowym dla całego świata stylu. Miejsce nazywane jest statkiem, ponieważ znajdujące się w nim łóżka są tak rozłożone, jak w kabinie żeglarzy – dzięki temu mieszkanie można było wynająć za mniejsze pieniądze, 

Adres: 13 de la place Émile-Goudeau.

Stacja metra: Abbesses

Lapan Azhil

lapan_azhil

Kabaret „Zwinny królik” (Lapin Agile). Skoro Picasso mieszkał z kolegami na statku Lavoir, to  rozbrykanego królika spędzał miło czas i dobrze bawił się ze znajomymi. Jest to jedna z najstarszych tawern, znajdująca się w pobliżu paryskich winnic w Montmartre. Wino z nich nie jest jednak tanie. 

Adres: 22 Rue des Saules.

Stacja metra: Blanche

W pobliżu „Rozbrykanego królika” znajdują się prawdziwe winnice, muzeum Montmartre oraz „Różowy dom” – kolejny kabaret, którego początki sięgają XIX wieku.
Na Montmartre, oprócz Picassa i wielu innych znanych artystów, pomieszkiwał też Dali. Obecnie w tej dzielnicy znajduje się muzeum z oryginalnymi dziełami i sklep dedykowany twórcy (L’Espace Montmartre – Dali).

Człowiek przechodzący przez ścianę

man

Na Montmartre mieszkał również francuski pisarz Marcel Ayme, którego działo pochowane zostało na cmentarzu w tej dzielnicy. Po śmieci swojego przyjaciela, Jeana Maraisa, postawił on pomnik zadedykowany jednemu z jego dzieł – „Człowiek przechodzący przez ścianę”.

Adres: Place Marcel Aymé

Młyn „Moulin de la Galette”

mlyn

Wcześniej w Montmartre znajdowało się ponad 20 młynów, z których do dnia dzisiejszego zachowały się tylko 2. Jeden z nich to Moulin de la Galette. Wcześniej znajdował się w nim kabaret, a dzisiaj możesz wypić w nim dobrą kawę, rozkoszując się cudownym widokiem na Paryż.

Adres: 77 rue Lepic

Pomnik Delilah

delida

Montmartre to dzielnica, którą zamieszkiwała również Delilah. Znajduje się w niej plac nazwany jej imieniem (La place Dalida) oraz jej dom (La maison de Dalida). Na placu postawiono popiersie Delilah. Każdy turysta za swój obowiązek uważa dotknięcie „piersi” Delilah – podobno przynosi to szczęście w miłości. 

Adres: Place Dalida

I jeszcze jedna atrakcja Montmartre oraz samego Paryża - kościół St. Jean des Abbesses. Wybudowano go już w XX wieku. Chociaż jest to kościół katolicki, wyglądem bardziej przypomina arabski pałac. 
W dzielnicy Montmartre znajdziesz wiele ciekawych miejsc. Aby lepiej poruszać się po okolicy, proponujemy Ci wziąć mapę z biura turystycznego – Office de Tourisme. W ten sposób nie zabłądzisz i będziesz wiedział, co robić – dwa w jednym. Biuro znajduje się pod adresem 21, place du Tertre. Od października do kwietnia otwarte jest od godziny 11 do 18, a podczas cieplejszego okresu w roku od 10 do 19. Mapę Montmartre możesz również pobrać z naszej strony internetowej.

Bilety do Moulin Rouge najlepiej kupić z wyprzedzeniem: ze względu na dużą popularnością kabaretu, może ich zabraknąć w kasie. Tutaj możesz kupić bilety na występ i kolację w Moulin Rouge.

Najlepsze hotele w dzielnicy Montmartre opisaliśmy w artykule: „5 polecanych hoteli na Montmartre”.

Na naszej stronie możesz również zamówić wycieczkę po Montmartre.

Udanej wycieczki po Montmartre!

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.