Wycieczka do Paryża w lipcu. Pogoda, święta i rozrywki

Wycieczka do Paryża w lipcu. Pogoda, święta i rozrywki

Thu, 01/26/2017 - 19:48
Posted in:
0 comments
Paryż

Możliwe, że lipiec to najbardziej wyjątkowy miesiąc na wycieczkę do Paryża! Oceń sam: czekają wtedy na Ciebie i święto narodowe, i Tour de France, i wyprzedaże i wiele innych paryskich rozrywek! 

14 lipca – dzień zdobycia Bastylii

14 lipca to narodowe święto francuskie, dzień zdobycia Bastylii. Turyści mogą podziwiać paradę na Polach Elizejskich, koncert na Polach Marsowych, jedyny w swoim rodzaju półgodzinny pokaz fajerwerków w pobliżu wieży Eiffla, a także wiele innych płatnych lub bezpłatnych pokazów i pozostałych atrakcji.

Bastille day

Jeżeli chcesz wieczorem popatrzeć na pokaz fajerwerków, najlepiej będzie, jeżeli zarezerwujesz miejsce hotelowe w pobliżu wieży Eiffla, w 7 lub 8 dzielnicy Paryża, aby wygodnie dojść wszędzie na piechotę, gdyż tej nocy środki transportu miejskiego będą raczej przepełnione.

Paryż w lipcu to święto Paryżan

13 lipca to święto zawodowe paryskich strażaków oraz przeddzień rocznicy zdobycia Bastylii. W nocy z 13-go na 14-go lipca paryscy strażacy wyprawiają bal w koszarach. Tej nocy będzie grać muzyka, a każdy przechodzień będzie mógł wejść do środka i tańczyć nawet do rana! Niektóre brygady strażaków kontynuują zabawę również w nocy z 14-go na 15-go lipca.

Paryż w lipcu to bezpłatne muzea!

Po pierwsze, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca większość paryskich muzeów oferuje darmowe zwiedzanie. W tym roku, pierwsza niedziela w lipcu przypada 3-go. Po drugie, 14-go lipca, podczas święta narodowego Francji, wstęp do większości  również jest darmowy. Jeżeli zamierzasz skorzystać z tej okazji, pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał najpierw postać w długich kolejkach!

Paryż w lipcu to wyprzedaże 

Przez cały lipiec w Paryżu, jak i w innych częściach Francji, trwają letnie wyprzedaże. Okres letnich wyprzedaży we Francji w 2017 roku rozpoczyna się 27-go czerwca, a kończy się 8-go sierpnia. Zapraszamy na zakupy w Paryżu!

Paryż w lipcu to... plaże?!

plaże Sekwany

Tak, będąc w Paryżu w lipcu i sierpniu, możesz spędzić czas na plaży! Wzdłuż brzegów Sekwany nasypywany jest piasek, stawiane są parasole i leżaki oraz tworzone jest miejsce do gry w siatkówkę plażową... Oprócz tego, czekają na Ciebie takie atrakcje, jak: miły spacer po Paryżu wzdłuż rzeki, wiele bezpłatnych koncertów i wydarzeń rozrywkowych, bezpłatne masaże, imprezy sportowe i baseny dla najmłodszych. Paryska plaża zostanie utworzona także na brzegach kanału Saint-Martan.

Paryż w lipcu to sport

Zacznijmy od zawodów lekkoatletycznych Arena, czyli jednego z etapów Diamentowej Ligii w lekkoatletyce, który odbywa się na Stade de France. Zazwyczaj w Paryżu w lipcu występują najlepsi sportowcy świata. W 2017 roku zawody odbędą się 13-go lipca.

Stade de France

23-go lipca 2017 roku w Paryżu ma mieć miejsce zakończenie prestiżowego Tour de France. Jak zawsze, ostatni etap obędzie się na Polach Elizejskich w Paryżu. Tour de France zakończy się w pobliżu Łuku Triumfalnego, gdzie nastąpi uhonorowanie zwycięzców.

Paryż w lipcu to... lato!

W lipcu w Paryżu można już liczyć na letnią pogodę (średnia temperatura to +23-25 stopni). Oznacza to, że należy zabrać ze sobą czapkę lub kapelusz, krem z z ochroną przeciwsłoneczną, krótką spódniczkę lub szorty oraz koszulki na krótki rękaw. Z drugiej strony, trudno przewidzieć pogodę w Paryżu, więc nie zapomnij też spakować parasola i lekkiej kurtki.

Paryż w lipcu to karnawał

W lipcu w Paryżu odbywa się Karnawał Tropikalny z paradą tancerzy, którzy przyjechali z różnych zakątków świata, jak również z muzyką i dobrym nastrojem!

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w lipcu?

Lipiec w Paryżu to jeden z najbardziej popularnych miesięcy wśród turystów. Musisz nastawić się na kolejki do muzeów, a także wyższe ceny za pokoje w hotelach i inne formy zakwaterowania. Dlatego też zalecamy z wyprzedzeniem kupić bilety do muzeów i na wieżę Eiffla, korzystając z ich oficjalnych stron internetowych. Zadbaj też o niedrogie rejsy i miejsca noclegowe.

 

Udanego lipca!

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.