Wycieczka do Paryża w lipcu. Pogoda, święta i rozrywki

26 sty 2017
Paryż

Możliwe, że lipiec to najbardziej wyjątkowy miesiąc na wycieczkę do Paryża! Oceń sam: czekają wtedy na Ciebie i święto narodowe, i Tour de France, i wyprzedaże i wiele innych paryskich rozrywek! 

14 lipca – dzień zdobycia Bastylii

14 lipca to narodowe święto francuskie, dzień zdobycia Bastylii. Turyści mogą podziwiać paradę na Polach Elizejskich, koncert na Polach Marsowych, jedyny w swoim rodzaju półgodzinny pokaz fajerwerków w pobliżu wieży Eiffla, a także wiele innych płatnych lub bezpłatnych pokazów i pozostałych atrakcji.

Bastille day

Jeżeli chcesz wieczorem popatrzeć na pokaz fajerwerków, najlepiej będzie, jeżeli zarezerwujesz miejsce hotelowe w pobliżu wieży Eiffla, w 7 lub 8 dzielnicy Paryża, aby wygodnie dojść wszędzie na piechotę, gdyż tej nocy środki transportu miejskiego będą raczej przepełnione.

Paryż w lipcu to święto Paryżan

13 lipca to święto zawodowe paryskich strażaków oraz przeddzień rocznicy zdobycia Bastylii. W nocy z 13-go na 14-go lipca paryscy strażacy wyprawiają bal w koszarach. Tej nocy będzie grać muzyka, a każdy przechodzień będzie mógł wejść do środka i tańczyć nawet do rana! Niektóre brygady strażaków kontynuują zabawę również w nocy z 14-go na 15-go lipca.

Paryż w lipcu to bezpłatne muzea!

Po pierwsze, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca większość paryskich muzeów oferuje darmowe zwiedzanie. W tym roku, pierwsza niedziela w lipcu przypada 3-go. Po drugie, 14-go lipca, podczas święta narodowego Francji, wstęp do większości  również jest darmowy. Jeżeli zamierzasz skorzystać z tej okazji, pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał najpierw postać w długich kolejkach!

Paryż w lipcu to wyprzedaże 

Przez cały lipiec w Paryżu, jak i w innych częściach Francji, trwają letnie wyprzedaże. Okres letnich wyprzedaży we Francji w 2017 roku rozpoczyna się 27-go czerwca, a kończy się 8-go sierpnia. Zapraszamy na zakupy w Paryżu!

Paryż w lipcu to... plaże?!

plaże Sekwany

Tak, będąc w Paryżu w lipcu i sierpniu, możesz spędzić czas na plaży! Wzdłuż brzegów Sekwany nasypywany jest piasek, stawiane są parasole i leżaki oraz tworzone jest miejsce do gry w siatkówkę plażową... Oprócz tego, czekają na Ciebie takie atrakcje, jak: miły spacer po Paryżu wzdłuż rzeki, wiele bezpłatnych koncertów i wydarzeń rozrywkowych, bezpłatne masaże, imprezy sportowe i baseny dla najmłodszych. Paryska plaża zostanie utworzona także na brzegach kanału Saint-Martan.

Paryż w lipcu to sport

Zacznijmy od zawodów lekkoatletycznych Arena, czyli jednego z etapów Diamentowej Ligii w lekkoatletyce, który odbywa się na Stade de France. Zazwyczaj w Paryżu w lipcu występują najlepsi sportowcy świata. W 2017 roku zawody odbędą się 13-go lipca.

Stade de France

23-go lipca 2017 roku w Paryżu ma mieć miejsce zakończenie prestiżowego Tour de France. Jak zawsze, ostatni etap obędzie się na Polach Elizejskich w Paryżu. Tour de France zakończy się w pobliżu Łuku Triumfalnego, gdzie nastąpi uhonorowanie zwycięzców.

Paryż w lipcu to... lato!

W lipcu w Paryżu można już liczyć na letnią pogodę (średnia temperatura to +23-25 stopni). Oznacza to, że należy zabrać ze sobą czapkę lub kapelusz, krem z z ochroną przeciwsłoneczną, krótką spódniczkę lub szorty oraz koszulki na krótki rękaw. Z drugiej strony, trudno przewidzieć pogodę w Paryżu, więc nie zapomnij też spakować parasola i lekkiej kurtki.

Paryż w lipcu to karnawał

W lipcu w Paryżu odbywa się Karnawał Tropikalny z paradą tancerzy, którzy przyjechali z różnych zakątków świata, jak również z muzyką i dobrym nastrojem!

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w lipcu?

Lipiec w Paryżu to jeden z najbardziej popularnych miesięcy wśród turystów. Musisz nastawić się na kolejki do muzeów, a także wyższe ceny za pokoje w hotelach i inne formy zakwaterowania. Dlatego też zalecamy z wyprzedzeniem kupić bilety do muzeów i na wieżę Eiffla, korzystając z ich oficjalnych stron internetowych. Zadbaj też o niedrogie rejsy i miejsca noclegowe.

 

Udanego lipca!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki