» Europa » Francja » Paryż » Bilety wstępu do Disneylandu w Paryżu: gdzie kupić, ile kosztują?

Disneyland Paris to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc we Francji! Chętnie odwiedzają go nie tylko turyści, ale także sami Francuzi. Bajeczny park rozrywki zachwyca gości w każdym wieku. Aby jednak rzeczywiście udało się dostać do Disneylandu, o bilety trzeba postarać się z wyprzedzeniem. Ile kosztują bilety do Disneylandu w Paryżu i jak je kupić, opowiemy w tym artykule. 

» CZYTAJ TAKŻEBilety do Disneylandu: jakie lepiej kupić? Praktyczne porady

Gdzie i jak kupić bilety wstępu do Disneylandu w Paryżu?

Nie można już kupić biletu w kasie przed wizytą w parku. Pamiętaj, aby wybrać i kupić bilety do Disneylandu z wyprzedzeniem online. Jest w tym pewien plus — w domowym zaciszu można spokojnie przemyśleć wycieczkę i obliczyć cenę.

Bilety do Disneylandu (wszystkie atrakcje w cenie)

 • 3-12 lat
 • 1 dzień w 1 parku
 • od 57 do 91 €
 • 1 dzień w 2 parkach
 • od 82 do 116 €
 • 2 dni w obu parkach
 • od 142 do 206 €
 • Nocleg w Disneylandzie
 • pokój dwuosobowy
 • 1 dzień w 1 parku z transferem z Paryża
 • od 129 €
 • 13+ lat
 • 1 dzień w 1 parku
 • od 62 do 99 €
 • 1 dzień w 2 parkach
 • od 87 do 124 €
 • 2 dni w obu parkach
 • od 154 do 224 €
 • Nocleg w Disneylandzie
 • od 200 €
 • 1 dzień w 1 parku z transferem z Paryża
 • od 139 €

Bilety są sprzedawane z datą, a cena zależy od danego dnia. Dzień powszedni poza wakacjami szkolnymi będzie najtańszy. Najwyższe ceny obowiązują w święta takie jak Halloween czy Nowy Rok.

Wybierz datę w poniższym kalendarzu i sprawdź, ile będzie kosztował bilet do Disneylandu w dniu twojej podróży:

Możesz kupić bilet bez daty, ale będzie on droższy niż najdroższy (konkretny) dzień i dodatkowo będziesz musiał zarejestrować się online przed podróżą. Lepiej zdecydować się na datę z wyprzedzeniem.

» CZYTAJ TAKŻEZasady zachowywania się w paryskim Disneylandzie

Disney Village: Wybierz Hotel

Ile kosztują atrakcje w Disneylandzie?

W cenę biletu wstępu do Disneylandu wliczono nieograniczoną jazdę na wszystkich atrakcjach i karuzelach. Tak, to prawdziwa bajka! To właśnie dlatego wszyscy przyjeżdżają do Disneylandu.

Parada postaci Disneya na głównej ulicy jest darmowa i dostępna dla wszystkich. Można także bezpłatnie robić zdjęcia z postaciami Disneya we specjalnie wyznaczonych miejscach. I oczywiście, wieczorny pokaz z fajerwerkami przy zamku Śpiącej Królewny również jest bezpłatny.

Pieniądze w parku przydadzą się w restauracjach, sklepach z pamiątkami i jeśli chcesz uczestniczyć w zamkniętych przedstawieniach. Ale bilety na te występy również warto zarezerwować z wyprzedzeniem, program można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej Disneylandu. 

» CZYTAJ TAKŻEDisneyland w Paryżu — kompendium wiedzy dla turystów

Godziny otwarcia Disneylandu

Park jest otwarty codziennie od godziny 10:00, z uwzględnieniem weekendów. Godziny zamknięcia zależą od pory roku, ale zazwyczaj Walt Disney Studios zamyka się o 18:00, a sam park o 22:30. W okresie letnim i w weekendy park jest otwarty do 22:30 i 23:00 (lepiej sprawdzić przy zakupie biletów).

Przyjedźcie na otwarcie i przygotujcie się na spędzenie w parku całego dnia. Nie będziecie chcieli wyjść przed fajerwerkami!

Jeśli zatrzymacie się w jednym z hoteli Disneylandu, będziecie mogli wejść do parku godzinę wcześniej. Oferty można zobaczyć pod tym linkiem. To bardzo wygodna opcja, jeśli wybieracie bilety na dwa dni i dłużej.

Najlepiej odwiedzić Disneyland wiosną lub jesienią (ale nie we wrześniu lub maju), wtedy jest mniej turystów i krótkie kolejki. Z tego samego powodu dni robocze są lepsze od weekendów, ale w weekendy w parku odbywają się różne dodatkowe występy. 

» CZYTAJ TAKŻEParyż z dziećmi: plan podróży na tydzień

Program Disneylandu w Paryżu

Obejście wszystkich atrakcji w Disneylandzie w Paryżu zajęłoby co najmniej jeden dzień. W dwóch parkach jest już ponad 60 atrakcji, w tym najbardziej popularne, takie jak zamek Śpiącej Królewny, statek «Piraci z Karaibów», dworzec Disneyland z parowozem gotowym zabierać cię w dowolne miejsce parku, góra Indiana Jonesa, labirynt Alicji i Jaskinia Smoka.

Park rozrywki Disneyland jest podzielony na 5 stref: Discoveryland i Fantasyland, Main Street, Adventureland, Frontierland. Trzy inne kraje są w trakcie budowy. W Walt Disney Studios Park można odbyć fascynującą podróż do świata filmu i animacji, na przykład wejść na plan filmowy, gdzie spacerują gwiazdy Hollywood, oraz odkryć światy postaci Pixar i Marvel. Na terenie Disney Village znajdują się sklepy z pamiątkami, muzea i restauracje.

Codziennie o 17:30 zimą i o 18:30 latem na głównej ulicy (Main Street) w Disneylandzie odbywa się parada postaci Disneya – kolorowe wydarzenie, które warto zobaczyć. Podziwiajcie fajerwerki przy dźwiękach muzyki tuż przed zamknięciem parku. W dni świąteczne, takie jak Halloween, Boże Narodzenie, Dzień Świętego Patryka, przygotowywany jest specjalny program dla dorosłych i dzieci. Bilety do Disneylandu na dni świąteczne wyprzedają się z wyprzedzeniem, więc trzeba o nich pomyśleć dużo wcześniej.

Jak dostać się do Disneylandu w Paryżu?

Disneyland znajduje się 40 kilometrów od Paryża, a można do niego dotrzeć z centrum miasta na kilka sposobów:

 • Dobrym rozwiązaniem jest zakup biletów do Disneylandu z transferem autobusowym z centrum Paryża. Możesz to zrobić klikając w ten link.
 • Możesz także samodzielnie dojechać pociągiem RER z centrum Paryża (stacja Opera) do stacji Marne-la-Vallee Chessy. Podróż zajmuje 30-40 minut, a pociągi kursują co 15 minut. 
 • Z lotnisk Orly i Charles de Gaulle co 45 minut odjeżdżają autobusy Magical Shuttle, a podróż trwa godzinę. Bilety można zarezerwować wcześniej, klikając w ten link.
 • Jeśli chcesz, możesz także zarezerwować taksówkę z Paryża do Disneylandu, klikając w ten link.

Jeśli zakupiłeś bilet do Disneylandu na dwa dni, warto rozważyć pobyt w hotelu w pobliżu parku lub na jego terenie. Po pierwsze, zaoszczędzisz czas i pieniądze na dojazd. Po drugie, dzieci na pewno polubią taką lokalizację – oprócz bajkowego wystroju hoteli, postacie animowane organizują sesje zdjęciowe bezpośrednio w hotelu. Co więcej, dla gości Disneylandu dostępne są różne zniżki, a park otwiera się godzinę wcześniej (a co za tym idzie, kolejki są dużo krótsze).

» CZYTAJ TAKŻE10 najlepszych hoteli niedaleko Disneylandu w Paryżu

Życzymy bajecznej przygody!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *