» Europa » Francja » Paryż » Paryż w grudniu. Bajka na wyciągnięcie ręki!

Paryż w grudniu zmienia się w bożonarodzeniową bajkę. Oświetlenia, witryny magazynów, Disneyland, jarmarki bożonarodzeniowe, lodowisko przed ratuszem i oczywiście choinka zachwycają swoim magicznym urokiem! Z naszego artykułu dowiesz się jak wygląda Paryż w grudniu. Z kolei  o Nowym Roku i Bożym Narodzeniu we francuskiej stolicy przeczytasz tutaj.

W okresie świątecznym i noworocznym w Paryżu jest szczyt turystyczny. Z tego względu hotele i przeloty mogą być bardzo drogie. Dlatego też radzimy Ci pomyśleć o wizycie w Paryżu do 20 grudnia. Oświetlenia i jarmarki bożonarodzeniowe będą te same, jednak ceny na pewno tak bardzo Cię nie przestraszą.

Jeśli dotychczas nie byłeś w Paryżu polecamy naszą wycieczkę krajoznawczą, która wprowadzi Cię w paryski nastrój.

» CZYTAJ TAKŻEJak spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok w Paryżu?

Paryż w grudniu – jak się ubrać?

Zazwyczaj w Paryżu w grudniu jest już dość chłodno (według francuskich standardów), a przede wszystkim deszczowo i wilgotno. Średnia temperatura utrzymuje się w pobliżu zera. Można spodziewać się też śniegu. Z tego względu proponujemy Ci przede wszystkim zabrać wysokie nieprzemakające buty, a najlepiej dwie pary. Obowiązkowo spakuj również ciepłe ubrania, takie jak swetry, skarpety, rękawiczki i czapkę. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, dobrze sprawdzi się płaszcz lub kurtka puchowa.

Wybierając się do Paryża w grudniu, musisz liczyć się z silnym wiatrem i mgłą. Szalik i parasol to konieczność. Odpowiednie ubranie i wyposażenie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo nerwów. Postaraj się jednak o to, aby nie wypełnić swojej walizki po same brzegi. W końcu niedługo będzie Nowy Rok, więc dobrze przywieźć coś w prezencie dla rodziny i przyjaciół.

» CZYTAJ TAKŻEGdzie odpocząć zimą we Francji?

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w grudniu?

W pierwszej połowie miesiąca Paryż jest stosunkowo tani. Dopiero od 22-go grudnia ceny idą w górę aż do granic możliwości. Dlatego też zalecamy Ci zapoznać się z najbardziej komfortowymi ofertami hoteli i innych typów zakwaterowania możliwie jak najwcześniej. Jeśli chcesz trochę zaoszczędzić, przyjedź do francuskiej stolicy przed sezonowymi podwyżkami cen. Natomiast jeśli zależy Ci na spędzeniu świąt w Paryżu, przygotuj się na utrudnienia i uzbrój się w cierpliwość.

Wybierz hotel w Paryżu

» CZYTAJ TAKŻEBoże Narodzenie w Paryżu: najważniejsze tradycje

Co robić w Paryżu i gdzie pójść?

Do około 20 grudnia w Paryżu nie ma zbyt wielu turystów. To najlepszy czas, aby nacieszyć się miastem i jego atrakcjami. Niestety, pogoda w grudniu często zawodzi, dlatego też nie należy liczyć na długie spacery. W sezonie zimowym polecamy wybrać się do muzeów i na rozmaite wystawy. Ponadto, idealnym pomysłem na spędzenie popołudnia i wieczoru jest teatr. Grudzień to także świetny miesiąc na zakupy. Wyprzedaże jeszcze się nie zaczęły, jednak w sklepach pojawia się już wiele noworocznych prezentów, dekoracji świątecznych i ozdobionych gablot. Możesz więc nie tylko cieszyć się zakupami, lecz również rozkoszować się fantastyczną atmosferą.

W grudniu noworoczny klimat panuje już w całym Paryżu, więc warto przespacerować się po bożonarodzeniowych jarmarkach. Najbardziej znany z nich znajduje się w ogrodzie Tuileries. Kupisz na nim pamiątki lub słodycze oraz rozgrzejesz się grzanym winem. W grudniu dobrze jest też odpocząć w ciepłej kawiarni, zjeść zupę cebulową i rozkoszować się bajeczną atmosferą.

» CZYTAJ TAKŻENajlepsze bożonarodzeniowe jarmarki w Europie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *