Paryż w grudniu. Bajka na wyciągnięcie ręki!

,
Paryż

W grudniu Paryż zamienia się w bożonarodzeniową bajkę. Oświetlenia, witryny magazynów, Disneyland, jarmarki bożonarodzeniowe, lodowisko przed ratuszem i oczywiście choinka! Nie wszystko jednak jest tak ciekawe.

O Nowym Roku i Bożym Narodzeniu w Paryżu przeczytasz tutaj, a w tym artykule opowiemy Ci o grudniu w Paryżu.

Ze względu na Boże Narodzenie i Nowy Rok, w grudniu, a szczególnie w jego ostatnim tygodniu, w Paryżu następuje szczyt turystyczny. W tym czasie hotele i przeloty mogą być bardzo drogie. Dlatego też radzimy Ci pomyśleć o wizycie w Paryżu do 20 grudnia. Oświetlenia i jarmarki bożonarodzeniowe będą te same, jednak ceny na pewno tak bardzo Cię nie przestraszą.

Gdzie zatrzymać się i jak dojechać do Paryża w grudniu?

na Polach Elizejskich

Paryż: Wybierz hotel

W pierwszej połowie miesiąca Paryż jest stosunkowo tani. Od 22-go grudnia ceny idą w górę aż do granic możliwości. Dlatego też zalecamy Ci zapoznać się z najbardziej komfortowymi ofertami hoteli i innych typów zakwaterowania w grudniu.

Pogoda i jak ubierać się w Paryżu w grudniu?

Paryż w grudniu

Zazwyczaj w Paryżu w grudniu jest już dość chłodno (według francuskich standardów), a przede wszystkim deszczowo i wilgotno. Średnia temperatura utrzymuje się około zera, jednak można spodziewać się też i śniegu. Z tego względu proponujemy Ci przede wszystkim zabrać wysokie nieprzemakające buty. Najlepiej dwie pary.

Obowiązkowo spakuj ciepłe ubrania, takie jak swetry, skarpety, rękawiczki i czapkę. Jeśli chodzi o odzież wierzchnią, dobrze sprawdzi się płaszcz lub kurtka puchowa. Musisz liczyć się z silnym wiatrem i mgłą, więc na pewno nie pożałujesz, jeśli odpowiednio przygotujesz się na nie. Szalik i parasol to konieczność.
Postaraj się jednak o to, aby nie wypełnić swojej walizki po same brzegi. W końcu niedługo będzie Nowy Rok, więc dobrze przywieźć coś w prezencie dla rodziny i przyjaciół.

Co robić i gdzie pójść?

Galeries Lafayette

Do około 20 grudnia w Paryżu nie ma zbyt wielu turystów. To najlepszy czas, aby nacieszyć się miastem i jego atrakcjami. Niestety, pogoda w grudniu często zawodzi, dlatego też nie należy liczyć na długie spacery. Zainteresuj się muzeami i wystawami. Wybierze się do teatru. Grudzień to także świetny miesiąc na zakupy. Wyprzedaże jeszcze nie rozpoczynają się, jednak w sklepach pojawia się wiele noworocznych prezentów, dekoracji świątecznych i ozdobionych gablot. Możesz więc nie tylko cieszyć się zakupami, lecz również rozkoszować się fantastyczną atmosferą.

Noworoczny klimat w grudniu panuje już wszędzie, więc warto przespacerować się po bożonarodzeniowych jarmarkach. Najbardziej znany z nich znajduje się w ogrodzie Tuileries. Kupisz na nim pamiątki lub słodycze oraz rozgrzejesz się grzanym winem.

W grudniu dobrze jest też odpocząć w ciepłej kawiarni, zjeść zupę cebulową i rozkoszować się bajeczną atmosferą.

» Czytaj takżeJak spędzić Boże Narodzenie i Nowy Rok w Paryżu?