Paryż w lipcu: pogoda, święta i rozrywki

,
Święto Narodowe Francji

Możliwe, że lipiec to najbardziej wyjątkowy miesiąc na wycieczkę do Paryża! Oceń sam: czekają wtedy na Ciebie i święto narodowe, i Tour de France, i wyprzedaże i wiele innych paryskich rozrywek!

14 lipca – Święto Narodowe Francji

14 lipca to święto narodowe francuskie, dzień zdobycia Bastylii. Turyści mogą podziwiać paradę na Polach Elizejskich, koncert na Polach Marsowych, jedyny w swoim rodzaju półgodzinny pokaz fajerwerków w pobliżu wieży Eiffla, a także wiele innych płatnych lub bezpłatnych pokazów i pozostałych atrakcji. Podczas święta narodowego Francji, wstęp do większości  również jest darmowy. Jeżeli zamierzasz skorzystać z tej okazji, pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał najpierw postać w długich kolejkach!

Święto Narodowe Francji

Wybierz hotel w centrum miasta

Jeżeli chcesz wieczorem popatrzeć na pokaz fajerwerków, najlepiej będzie, jeżeli zarezerwujesz miejsce hotelowe w pobliżu wieży Eiffla, w 7 lub 8 dzielnicy Paryża, aby wygodnie dojść wszędzie na piechotę, gdyż tej nocy środki transportu miejskiego będą raczej przepełnione.

13 lipca to święto zawodowe paryskich strażaków oraz przeddzień Święta Narodowego. W nocy z 13-go na 14-go lipca paryscy strażacy wyprawiają bal w koszarach. Tej nocy będzie grać muzyka, a każdy przechodzień będzie mógł wejść do środka i tańczyć nawet do rana! Niektóre brygady strażaków kontynuują zabawę również w nocy z 14-go na 15-go lipca.

Paryż w lipcu to wyprzedaże

Wyprzedaże

Przez cały lipiec w Paryżu, jak i w innych częściach Francji, trwają letnie wyprzedaże. Okres letnich wyprzedaży we Francji w 2022 roku rozpoczyna się 22-go czerwca, a kończy się 19-go lipca. Zapraszamy na zakupy w Paryżu!

Paryż w lipcu to… plaże?!

Plaże

Tak, będąc w Paryżu w lipcu i sierpniu, możesz spędzić czas na plaży! Wzdłuż brzegów Sekwany nasypywany jest piasek, stawiane są parasole i leżaki oraz tworzone jest miejsce do gry w siatkówkę plażową… Oprócz tego, czekają na Ciebie takie atrakcje, jak: miły spacer po Paryżu wzdłuż rzeki, wiele bezpłatnych koncertów i wydarzeń rozrywkowych, bezpłatne masaże, imprezy sportowe i baseny dla najmłodszych. Paryska plaża zostanie utworzona także na brzegach kanału Saint-Martan.

W lipcu w Paryżu odbywa się Karnawał Tropikalny z paradą tancerzy, którzy przyjechali z różnych zakątków świata, jak również z muzyką i dobrym nastrojem!

Paryż w lipcu to sport

Tour de France

24-go lipca 2022 roku w Paryżu ma mieć miejsce zakończenie prestiżowego Tour de France. Jak zawsze, ostatni etap obędzie się na Polach Elizejskich w Paryżu. Tour de France zakończy się w pobliżu Łuku Triumfalnego, gdzie nastąpi uhonorowanie zwycięzców.

Paryż w lipcu to… lato!

Lato

W lipcu w Paryżu można już liczyć na letnią pogodę (średnia temperatura to +23-25 stopni). Oznacza to, że należy zabrać ze sobą czapkę lub kapelusz, krem z z ochroną przeciwsłoneczną, krótką spódniczkę lub szorty oraz koszulki na krótki rękaw. Z drugiej strony, trudno przewidzieć pogodę w Paryżu, więc nie zapomnij też spakować parasola i lekkiej kurtki.

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w lipcu?

Lipiec w Paryżu to jeden z najbardziej popularnych miesięcy wśród turystów. Musisz nastawić się na kolejki do muzeów, a także wyższe ceny za pokoje w hotelach i inne formy zakwaterowania. Dlatego też zalecamy z wyprzedzeniem kupić bilety do muzeów i na wieżę Eiffla, korzystając z ich oficjalnych stron internetowych. Zadbaj też o niedrogie rejsy i miejsca noclegowe.

Udanego lipca! 

Tiqets.com

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *