» Europa » Holandia » Amsterdam » A’DAM Lookout – najlepszy punkt widokowy w Amsterdamie

Stare centrum Amsterdamu nie obfituje w wieżowce. Nad wąskimi domami wzdłuż kanałów wznoszą się jedynie kościelne dzwonnice. Dlatego warto wspiąć się na 20. piętro A’DAM Lookout. To wieża ze wspaniałym punktem widokowym w północnej części miasta. Została otwarta w 2016 roku i natychmiast stała się hitem zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Z zawrotnej wysokości można zobaczyć sieć kanałów, pulsujący port, a przy dobrej pogodzie nawet lotnisko Schiphol i sąsiednie Utrecht, Haarlem i Alkmaar.

Dowiedz się z naszego poradnika, jak dostać się na najlepszy taras widokowy w Amsterdamie. Zalecamy zakup biletu all-inclusive Go City, z którym zobaczysz najważniejsze atrakcje miasta. Co więcej, możesz pobrać nasz przewodnik po holenderskiej stolicy, by łatwiej się w niej odnaleźć.

Kup karnet all-inclusive

» CZYTAJ TAKŻECo koniecznie trzeba zrobić w Amsterdamie?

Jak dostać się na A’DAM Lookout?

Szara wieża A’DAM znajduje się za dworcem Central City, po drugiej stronie rzeki w dzielnicy Overhoeks, obok białego asymetrycznego budynku muzeum EYE. Trudno ją przeoczyć.

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 22:00 (ostatnie wejście o 21:00).

Cena biletu:

 • dla dorosłych 16,50 €;
 • dla dzieci (4-12 lat) 10,50 €;
 • huśtawka na krawędzi 6 € (dla gości o wzroście od 120 cm);
 • w przypadku rezerwacji online – zniżka w wysokości 2 € za bilet.

Ważne: w A’DAM Lookout można płacić wyłącznie kartą! Gotówka nie jest akceptowana.

Lepiej jest kupić bilety wstępu z wyprzedzeniem online na oficjalnej stronie internetowej, ponieważ jest wiele osób, które chcą dostać się do punktu widokowego, a liczba odwiedzających jest ograniczona. 

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Amsterdamu?

Jak dostać się do A’DAM Tower?

Chociaż wieża znajduje się po drugiej stronie rzeki od centrum Amsterdamu, dotarcie do niej jest łatwe. Warto rozważyć różne opcje.

 • Najłatwiej jest skorzystać z bezpłatnego promu #901 lub #907 w pobliżu głównego dworca kolejowego (kierunek Buiksloterwegveer). W ciągu 2-3 minut znajdziesz się po przeciwnej stronie rzeki. Kilka minut wzdłuż nasypu i jesteś przed wieżą A’DAM.
 • Inną opcją jest podróż autobusem z dworca autobusowego w tym samym kierunku. Trasy numer 34, 35, 38 i 105 są odpowiednie. Transport zmotoryzowany jedzie do Amsterdamu Północnego przez tunel.
 • Jeśli planujesz romantyczną niespodziankę, możesz potrzebować taksówki. Podróż zajmie 10 minut.
 • Jeśli podróżujesz samodzielnie po Holandii samochodem (możesz go wypożyczyć na przykład tutaj). Sprawdź z wyprzedzeniem trasę przez tunel i skrzyżowanie.

» CZYTAJ TAKŻEPałac królewski w Amsterdamie - bilety i zwiedzanie

Jakie inne rozrywki są dostępne w A’DAM Tower?

Modny A’DAM Toren stał się amsterdamskim London Eye, wieżą Eiffla lub berlińską wieżą telewizyjną. I to nie tylko ze względu na widok. Co czeka na Ciebie na wieży? 

 • Przejażdżki rozrywkowe

  Mówiliśmy już o huśtawkach na wysokości 20. piętra. Zapomnieliśmy jednak wspomnieć, że jest to najwyższa huśtawka w Europie! Podczas gdy Ty będziesz łapać niewysłowione emocje z adrenaliny, zostaniesz sfotografowany. Najbardziej udane zdjęcia można kupić na pamiątkę. Czas trwania przejażdżki wynosi 20 minut.

  Dla miłośników wirtualnej rzeczywistości A’DAM oferuje rownież przejażdżkę kolejką górską. Koszt rozrywki wynosi 6 €, a limit wzrostu zaczyna się od 120 cm.

 • Restauracje

  A’DAM Tower Amsterdam to bardzo popularne miejsce spotkań biznesowych, romantycznych randek i spektakularnych ceremonii ślubnych. Można tu zamówić przekąski i napoje oraz zjeść posiłek w relaksującej atmosferze restauracji Panorama. Ponadto wypić lekki koktajl w barze na dachu lub zjeść posiłek w restauracji Moon na 19. piętrze. Dla odwiedzających taras widokowy dostępne są bilety łączone z napojami i przekąskami.

 • Hotel

  Sir Adam Hotel to stylowy 4-gwiazdkowy hotel butikowy zajmujący pierwsze siedem pięter wieży. A ponieważ A’DAM Tower stoi na otwartej przestrzeni, widoki są wspaniałe we wszystkich kierunkach. Rozważ pobyt w tak wyjątkowym miejscu, możesz zarezerwować pokój tutaj.

» CZYTAJ TAKŻECo przywieźć z Amsterdamu?

Koniecznie odwiedź A’DAM Toren z niesamowitym panoramicznym pokładem, lataj na huśtawce Over the Edge, rób fajne zdjęcia i delektuj się niesamowitą chwilą! Nie zapominaj, że podróżowanie po Amsterdamie będzie o wiele przyjemniejsze z naszym mobilnym przewodnikiem audio, który zapewni Ci rozrywkę. Udanej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *