» Europa » Francja » Paryż » 5 stref paryskiego metra – jakie bilety kupić?

W stolicy Francji mamy 5 stref paryskiego metra. Jak je odróżnić i jakie bilety w nich obowiązują? To pytania, z którymi zmagamy się, podróżując komunikacją publiczną w Paryżu. Chętnie na nie odpowiemy i rozwiejemy Twoje wątpliwości! Przy okazji dobrym sposobem na przemieszczanie się są autobusy piętrowe hop-on hop-off.

Kup bilet na wycieczkę autobusem

» CZYTAJ TAKŻEZwiedzanie Paryża autobusami piętrowymi

Jaki bilet kupić do danej strefy?

Strefy paryskiego metra obejmują całe miasto. Odpowiadają one podziałowi geograficznemu regionu Île-de-France (regionowi wokół Paryża), który dzieli się na 5 okrągłych stref. (Sam Paryż to pierwsza i druga strefa). We francuskiej stolicy obowiązują wszystkie typy biletów:

Jeśli zatrzymujesz się w Paryżu i korzystasz tylko z metra (nie z RER), możesz skorzystać z wszystkich wyżej wymienionych typów biletów. Ponadto nie musisz się wtedy zamartwiać kwestią stref. Kupisz je w zwykłym automacie. Nie ma jednak jednolitego systemu taryfowego dla przejazdów ze strefy do strefy. Cena zależy od konkretnych punktów. Pamiętaj, że przy zakupie należy wpisać stację początkową i końcową podróży!

» Czytaj także20 ważnych stacji paryskiego metra

W jakich strefach znajdują się zabytki Paryża?

Transport i hotele w Paryżu

Po pierwsze, koszt biletów na transport zależy od strefy i konkretnej stacji, do której się wybierasz. W jedną stronę możesz zapłacić nawet 10 euro (przykładowo, gdy podróżujesz z lotniska Charles de Gaulle do Paryża) i jechać aż półtorej godziny! Pamiętaj o tym przede wszystkim, wybierając hotel. Zaoszczędzenie kilku euro nic nie da, jeśli znajdziesz się w dzielnicy, z której dojazd do centrum miasta będzie długi i drogi. Dlatego radzimy Ci zatrzymać się w samym sercu Paryża.

Porównaj różne oferty hoteli w centrum miasta

Więcej informacji o systemie paryskiego metra, biletach i możliwościach zaoszczędzenia możesz przeczytać w naszych artykułach «‎Jak kupić bilet na metro w Paryżu?», «‎Jak zaoszczędzić na transporcie publicznym w Paryżu?» i «‎Jak korzystać z metra w Paryżu?». Ponadto możesz pobrać tutaj mapę paryskiego metra i RER.

» Czytaj takżeDo której godziny działa transport w Paryżu?

Udanej podróży po Paryżu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *