Co robić w Paryżu w czerwcu?

,
Paryż

Czerwiec nie jest jeszcze najcieplejszym okresem.  Pospiesz się i zacznij cieszyć się latem w Paryżu.

Przepłyń się statkiem po rzece i rozkoszuj się miastem!

Co robić w Paryżu w czerwcu?

Paryż w czerwcu przede wszystkim kojarzy się z ciepłem. Czasami pada deszcz, a czasami nawet Sekwana wypływa poza swoje brzegi, jednak nie przeszkadza to mieszkańcom i turystom w podziwianiu miasta. Jeżeli planujesz swoją podróż w czerwcu, koniecznie przepłyń się statkiem po Sekwanie. Wybierz się też na spacer wzdłuż nabrzeża i po parkach, przejdź się po Ogrodzie Luksemburskim oraz udaj się na piknik do Lasku Bulońskiego. Lato to idealny czas na odpoczynek na otwartych tarasach francuskich kawiarni. Wypij kawę na ulicy lub skosztuj lodów w wyśmienitej kawiarni „Bertillon”. I oczywiście, czerwiec to dobry miesiąc na wycieczki – zarówno te piętrowym autobusem z odkrytym dachem, jak i statkiem.

» Czytaj takżeNajpiękniejsze paryskie parki

Festiwal muzyki

Paryż

Każdego roku tego samego dnia, a dokładniej 21 czerwca, całe miasto wypełnione jest muzyką. Festiwal odbywa się w całym kraju, jednak główne uroczystości mają miejsce oczywiście w Paryżu. W tym dniu na każdym kroku, ulicy i skrzyżowaniu można spotkać znakomitych muzyków. Muzea i sale koncertowe oferują zainteresowanym swoje specjalne programy. Na przykład, siedząc na podłodze w holu Luwru, możesz słuchać Orkiestry Symfonicznej Paryża, a Musée du quai Branly  wypełnia się motywami afrykańskimi. Gdy dzień zamienia się już w noc, festiwal przenosi się bliżej Place de la Bastille, a dokładniej do barów.

» Czytaj także33 głównych atrakcji Paryża

Finał Rolanda Garrosa

Paryż

Turniej w tenisa ziemnego rozpoczyna się już w maju, jednak największe imprezy na kortach odbywają się w czerwcu. 5 czerwca 2022 odbędzie się finał gry mężczyzn, czyli główna część zawodów.

Nokturny

Nokturny to wieczorne wydarzenia kulturalne w Paryżu. Zazwyczaj organizowane są one w muzeach w czwartki po godzinie 18:00. Nie są to jednak nudne wycieczki, a raczej ciekawe prezentacje i szkolenia. Dzięki nim możesz nauczyć się, jak poprawnie fotografować Luwr, jak stworzyć własną orkiestrę i jak kreować sztukę nowoczesną na Twitterze.

» Czytaj takżeMuzea w Paryżu, które trzeba odwiedzić

Tiqets.com

Paryż w czerwcu to początek lata i wakacji

Lato rozpoczyna się w Paryżu 22 czerwca. Do tego czasu możesz jeszcze zobaczyć francuską stolicę wiosną. Pospiesz się, aby odwiedzić Paryż jeszcze przed rozpoczęciem wakacji, szczególnie jeżeli chcesz spędzić czas w parkach rozrywki, takich jak Disneyland czy Asterix. Po 20 czerwca są one całkowicie zajęte przez dzieci.

Pogoda w Paryżu w czerwcu

Paryż

  • Minimalna temperatura: 13 °C
  • Maksymalna temperatura: 22 °C
  • Średnia temperatura: 17 °C

Paryż w czerwcu – jak się ubrać?

W czerwcu w Paryżu może czasami padać deszcz, chociaż może też być i gorąco.

Zabierz ze sobą lekkie letnie ubrania, jednak nie zapominaj o kurtce i parasolu.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wygodne (najlepiej odkryte) buty. Przydadzą Ci się podczas spacerów po parkach i przedmieściach.

Nie zapomnij o kapeluszu lub czapce i okularach przeciwsłonecznych.

Hotele i wycieczki w czerwcu w Paryżu

Proponujemy Ci zapoznać się z rekomendowanymi przez nas hotelami w Paryżu w czerwcu, a także przyjrzeć się i nawet skorzystać z naszych wycieczek organizowanych podczas tej przepięknej pory roku!

Życzymy ciepłego i radosnego czerwca!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *