» Europa » Włochy » Rzym » 8 najlepszych punktów widokowych w Rzymie

Każdego roku miliony turystów z całego świata przyjeżdżają do stolicy Włoch, aby delektować się wspaniałością jej architektury. Ale nie można naprawdę odkrywać Wiecznego Miasta bez widoku z lotu ptaka. Odkryj 8 najlepszych punktów widokowych w Rzymie! W tym artykule powiemy Ci, gdzie znaleźć najlepsze płatne i bezpłatne tarasy, z których zobaczysz całe miasto. Koniecznie pobierz nasz audioprzewodnik po włoskiej stolicy pod tym linkiem i zwiedzaj do woli.

Pobierz przewodnik po Rzymie

» CZYTAJ TAKŻERzymskie zakupy na straganach: pchle targi i bazary

Bezpłatne tarasy widokowe w Rzymie

Gianicolo

Odkryj 8 najlepszych punktów widokowych w Rzymie i zacznij od tarasu widokowego na wzgórzu Janiculum (w pobliżu Trastevere). Jest najwyższym we włoskiej stolicy i oferuje naprawdę wspaniały widok na całe miasto! Wspinaczka trochę potrwa, ale to, co zobaczysz, jest absolutnie warte czasu i wysiłku. Co ciekawe, codziennie ze wzgórza Janikul wystrzeliwana jest armata, informując w ten sposób wszystkich o nadejściu południa albo przerwy na lunch :) 

» CZYTAJ TAKŻETrasa piesza po Rzymie: zwiedzanie miasta w 3 dni

Giardino degli Aranci

Rzymskie Ogrody Pomarańczowe można zasłużenie nazwać «jednym z najlepszych miejsc w Wiecznym Mieście»‎. Ponieważ oprócz relaksującej atmosfery, spokoju, piękna i przyjemnego cienia, można tu podziwiać oszałamiającą panoramę miasta. Zobaczysz stąd takie kultowe zabytki Rzymu jak Koloseum, kompleks Vittoriano, Watykan i rzekę Tyber. Ponadto jest to idealne miejsce na sesje zdjęciowe i przyjemne wakacje!

» CZYTAJ TAKŻE30 głównych zabytków Rzymu

Riserva Naturale di Monte Mario

Niewiele osób wie o tym miejscu, ponieważ rezerwat Monte Mario nie znajduje się w centrum miasta i niełatwo się do niego dostać. Tak więc zamiast setek turystów, zwykle znajdziesz tu tylko mieszkańców spacerujących po parku ze swoimi pupilami. Stąd panorama całego miasta jest niesamowita, ponieważ jest to jedno z najwyżej położonych miejsc w Rzymie!

Do Riserva Naturale di Monte Mario można dojechać autobusem 913 ze stacji metra Cipro (z przystanku P.le Degli Eroi/oftalmico) do przystanku W.Rossi. Następnie wystarczy przejść 1,5 kilometra (około 16 minut) na szczyt. Uwierz mi, panoramiczny widok, który otworzy się przed Twoimi oczami, jest wart całej podróży!

» CZYTAJ TAKŻEW jakim rejonie Rzymu najlepiej się zatrzymać?

Pincio

Z tarasu widokowego Pincio, znajdującego się w parku Villa Borghese, można podziwiać wspaniałą panoramę Piazza Nazionale i centrum Rzymu. Wskazane jest, aby przyjść tu w godzinach porannych lub wieczornych, kiedy można podziwiać wspaniałe rzymskie wschody i zachody słońca! Aby dotrzeć na wzgórze Pincio, można wspiąć się po schodach z Piazza Nazionale lub skorzystać ze słynnych Schodów Hiszpańskich (z placu o tej samej nazwie) i iść w prawo. Przez całą drogę będziesz miał wspaniały widok na przytulne dziedzińce i rzymskie dachy, po których możesz chodzić podczas specjalnej wycieczki po dachach

» CZYTAJ TAKŻETransport publiczny w Rzymie: jak zaoszczędzić na przejazdach?

Campidoglio

Słynne Wzgórze Kapitolińskie zaprasza do podziwiania zapierającego dech w piersiach widoku na Forum Romanum i Koloseum. Tutaj można poczuć autentyczną atmosferę Wiecznego Miasta. By tu dotrzeć, wejdź z Piazza Venezia po płaskich i szerokich schodach słynnych schodów Cordonata, znajdujących się po prawej stronie kompleksu Vittoriano (patrząc na wprost). Po krótkim spacerze skręć w lewo, a będziesz miał wspaniały widok na Forum Romanum, jedno z najpiękniejszych miejsc do fotografowania w Rzymie.

» CZYTAJ TAKŻERzym wieczorem: gdzie warto pójść?

Płatne platformy widokowe w Rzymie

Vittoriano

W nasze 8 najlepszych punktów widokowych w Rzymie wchodzą też płatne platformy. Po pierwsze, z dachu majestatycznego białego pomnika na Piazza Venezia można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Koloseum, Forum Romanum i całe centrum miasta!  Aby dostać się na szczyt, musisz wejść do kompleksu Vittoriano, wejść po schodach do windy, a po zapłaceniu 7 euro wyjedziesz na sam dach. 

» CZYTAJ TAKŻEPodróż do Rzymu: 10 wspaniałych rzeczy do zrobienia

Kopuła Bazyliki Świętego Piotra

Chcesz zobaczyć Watykan z lotu ptaka? W takim razie koniecznie wejdź na kopułę Bazyliki Świętego Piotra. Jest to jedno z tych miejsc w Rzymie, do których lepiej kupić bilety z wyprzedzeniem. Cena wstępu to:

  • 8 euro, jeśli chcesz przejść wszystkie 551 stopni pieszo i bez windy;
  • 10 euro, jeśli chcesz wjechać windą na część drogi i przejść pozostałe 320 stopni.

Radzimy być tam na samym otwarciu, o 7:30, ponieważ o 10:00-11:00 rano cały Plac Świętego Piotra będzie wypełniony turystami. W związku z tym będziesz musiał stać w kolejce przez kilka godzin, aby dostać się na taras.

» CZYTAJ TAKŻEBazylika św. Piotra w Watykanie: wszystko o zwiedzaniu

Taras Zamku Świętego Anioła

Z tarasu słynnego Zamku Świętego Anioła można podziwiać wspaniały widok na Pałac Sprawiedliwości, nabrzeże Tybru, Watykan, Bazylikę Świętego Piotra oraz park Villa Borghese. Wstęp kosztuje 10 euro.

» CZYTAJ TAKŻERzym i 100 lifehacków dla podróżników

Oczywiście to nie wszystkie punkty widokowe Rzymu – jest ich więcej. Znasz inne piękne miejsca z widokiem na miasto? Podziel się swoimi lokalizacjami w komentarzach! Życzymy niezapomnianej podróży!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *