Występy i bilety na kabaret w Lido w Paryżu

09 wrz 2021
Kabaret Lido

Czym jest życie nocne w Paryżu bez wizyty w kabarecie? Spacerując wzdłuż Pól Elizejskich, po prostu musisz trafić do siedziby luksusowych kobiet, muzyki i wielu emocji. Nie warto ograniczać się wyłącznie do Moulin Rouge. Zamiast tego, dobrze jest poszerzać swoją wiedzę i doświadczenie, odwiedzając Lido. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej znanych kabaretów we francuskiej stolicy. To właśnie w nim powstała forma Revue – kolacji i koncertu, która szybko rozprzestrzeniła się na cały świat.

Z czego słynie kabaret Lido?

Z czego tak właściwie zasłynął kabaret Lido i co przyciąga do niego każdego dnia tylu turystów? Zawdzięczający swoją nazwę weneckiemu wybrzeżu z licznymi plażami, kabaret stał się znanym miejscem rozwoju paryskiego życia nocnego po wojnie. Od 1946 roku mogą go odwiedzać wszystkie osoby zainteresowane oglądaniem przepięknych kobiet i ich namiętnych taksów, a także słuchaniem wpadającej w ucho muzyki i skosztowaniem doskonałej kuchni francuskiej. Obecnie za przygotowywanie potraw odpowiada wybitny kucharz Philippe Lacroix, który oferuje każdemu gościowi także pół butelki szampana.

Od samego początku na scenie kabaretu z wielkim powodzeniem pojawiło się już 26 pokazów. Obecny program obejmuje ponad 50 tancerzy, dla których 12 krawców uszyło około 600 kostiumów, a 24 kostiumerów pomaga im szybko zmieniać je w przerwie między tańcami.

Co ciekawe, standardy kobiecego piękna znacząco zmieniły się na przestrzeni ostatniego półwiecza, co również zauważa się, śledząc historię Lido. Na przykład, średniego wzrostu tancerki z lat 60-tych wynosił 1,60 cm, podczas gdy obecnie do kabaretu nie przyjmuje się kobiet poniżej 1,80 cm. Wzrost i uroda to jednak tylko pierwszy czynnik brany pod uwagę podczas wyboru tancerek. Do tego dochodzi jeszcze plastyka, taniec, aktorstwo. Możesz mieć więc pewność, że w Lido występują tylko osoby profesjonalne, których występ zapamiętasz na długo.

Ile kosztują bilety na kabaret w Lido? 

Aby wybrać się do Lido, musisz zadbać o średnio-formalny strój (bez popadania w skrajności: nikt nie będzie wymagał od Ciebie fraku czy smokingu, jednak w stroju sportowym też Cię nie wpuszczą). Występ rozpoczyna się o godzinie 19:00 (kolacja + pokaz), 21:00 i 23:00 (szampan + pokaz). Najtańszy bilet kosztuje 95 euro, a jego cena obejmuje pokaz, pół butelki szampana i samo przedstawienie. Za bilet obejmujący kolację trzeba zapłacić dużo więcej, nawet do 160 euro za osobę. Możesz też spędzić wieczór w zaciszu, wynajmując za 540 euro prywatną kabinę.

Nie wystarczy jednak, że tak po prostu przyjdziesz i kupisz bilet. Bilety rozchodzą się jak świeże bułki na długo przed występem, zwłaszcza w okresie letnim i na Nowy Rok. Jeśli zamierzasz wybrać się do tego kabaretu, lepiej będzie Ci zarezerwować bilet z wyprzedzeniem. Tutaj znajdziesz ciekawe propozycje. Bilety obejmują kolację, występ, szampana oraz transfer z i do hotelu. 

Wycieczki i butik w Lido

Oprócz tego, możesz też wybrać się na wycieczkę za kulisy. W każdy piątek o 16:00 przewodnik oprowadzi Cię po garderobie tancerzy i pomieszczeniach technicznych grupy kabaretu. Za program wycieczkowy trzeba trochę dopłacić do biletu. Jego cena zaczyna się od 115 euro. Do kabaretu można wybrać się także z dziećmi powyżej 4 roku życia, pod warunkiem, że akurat nie odbywa się występ tancerek topless. Na występ o godzinie 23:00 można zabrać je ze sobą bezpłatnie, podczas gdy w przypadku występu o godzinie 19:00 jako rodzic będziesz musiał za bilet dziecięcy zapłacić 50 euro.

Przy kabarecie znajduje się sklep z pamiątkami (otwarty od godziny 19:00 do 2:00), w którym znajdziesz notesy w stylu retro z okładkami ozdobionymi znanymi ilustracjami Breno w cenie 12 euro, a także karty do gry z występującymi dziewczynami za 24 euro.

Jak dostać się do kabaretu Lido?

Do Lido de Paris znajduje się w całkiem komfortowym miejscu: 116 bis avenue des Champs-Élysées (Pola Elizejskie, 116), w pięciopiętrowej kamienicy ze sklepem Luis Vuitton. Najlepiej przyjść już na pół godziny przed rozpoczęciem pokazu. Do kabaretu dojedziesz metrem: linia 1, stacja Georgie V, samochodem lub autobusem – przystanek Charles de Gaulle Etoile.

Zobacz nagranie o występie w kabarecie Lido w Paryżu.

Udanego wieczoru!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki