Paryż we wrześniu. Najlepszy miesiąc!

25 lip 2017
Paryż we wrześniu

Chcesz zobaczyć Paryż w jego pełnej okazałości? Wrzesień będzie idealną porą. Zapraszamy do Paryża we wrześniu!

Paryż we wrześniu to rentrée!

Wrzesień dla Paryżan i Francuzów to dokładnie taki sam czas, jak i dla nas. Uczniowie wracają do szkoły, a dorośli do pracy. Zaczynają już normalnie działać kawiarnie, sklepy i apteki Na stacjach metra zaczynają się pojawiać duże stosy gazet, a małe kawiarenki wypełniane są Paryżanami i aromatem kawy. Kończy się czas prac sezonowych i odpoczynku. Miasto zaczyna wracać do swojego normalnego rytmu życia. W przeciwieństwie do sierpnia, kiedy to w Paryżu jest pusto i trudno znaleźć Paryżan, wrzesień jest bardzo energicznym miesiącem. Tak naprawdę, wrzesień dla Paryżan to swojego rodzaju początek nowego roku.

Wrzesień w Paryżu to lato!

Wrzesień w Paryżu to lato

Kalendarzowa jesień we Francji rozpoczyna się 22 września. Oznacza to, że większość tego miesiąca to wciąż lato. Lato w Paryżu to nie tylko pora roku, lecz także sezon turystyczny. We wrześniu w parkach i muzeach wciąż obowiązują letnie harmonogramy, czyli miejsca te otwarte są do późnego wieczora.

Paryż we wrześniu to Dni Dziedzictwa

Dni Dziedzictwa

W 2017 roku Dni Dziedzictwa przypadają na 9-10 września (i 15-16 września w 2018 roku). W tych dniach w Paryżu wiele różnych instytucji kulturalnych i państwowych oferuje wstęp wolny. Większość muzeów można wtedy odwiedzić za darmo i one same zapraszają do siebie wszystkich chętnych. Dochodzi do tego jeszcze otwarty Pałac Elizejski, dzięki czemu nawet zwykły człowiek może spojrzeć na miejsce sprawowania urzędu prezydenta Francji.

Paryż we wrześniu to Paris Motor Show

Raz na dwa lata w stolicy Francji odbywa się paryski pokaz pojazdów Paris Motor Show. Ostatnio był organizowany w 2016 roku. W 2018 roku został on zaplanowany na październik, od 1 do 16.

Paris Motor Show

Jest to najstarsza wystawa samochodowa na świecie. Jej historia rozpoczęła się już w 1898 roku w Ogrodach Tuileries. Obecnie jest to jedna z największych wystaw na świecie. Paris Motor Show odbywa się w Paris Expo i Porte de Versailles (stacja metra o tej samej nazwie). Cena biletu to 16 euro.

Paryż we wrześniu to festiwal jesienny

Festival d'automne

Festiwal jesienny, inaczej „Festival d'automne” odbywa się w Paryżu od 1972 roku i hucznie rozpoczyna post-letni sezon, wykorzystując do tego fascynujące dzieła sztuki współczesnej, muzykę, kino i teatr...

Paryż we wrześniu – doskonały czas na turystykę

Szczyt sezonu turystycznego zaczyna się osłabiać, powietrze pachnie świeżością, a hotele powoli obniżają ceny. Jednak pogoda jest tak samo dobra dobra, a czasami nawet lepsza, jak w miesiącach letnich. W mieście wciąż można poczuć swobodną letnią atmosferę, a większość Paryżan wraca już do swoich domów z wakacji, łącząc radość z życiem pełnym wrażeń.

rejs po Sekwanie

Wrzesień w Paryżu może być również idealnym czasem na rejs po Sekwanie lub paryskich kanałach, szczególnie w upalne dni. Co więcej, to także znakomita pora na pikniki w parkach i spacery.

Pogoda we wrześniu w Paryżu:

  • Minimalna temperatura: 13°C
  • Maksymalna temperatura: 21°C
  • Średnia temperatura: 16°C

Jak ubrać się i co zabrać ze sobą do Paryża we wrześniu?

Pogoda we wrześniu w Paryżu

We wrześniu ciepłe dni przeplatają się w Paryżu z deszczowymi. Wciąż może jednak pojawić się upał. Najlepiej podczas tego miesiąca decydować się więc na pokoje hotelowe z klimatyzacją.

Zabierz ze sobą kapelusz lub czapkę, okulary przeciwsłoneczne i lekkie ubrania. Nie zapominaj o parasolu i nieprzemakających butach. Spakuj kurtkę jesienną i płaszcz. Obuwie i ubrania powinny zapewnić Ci wygodne spacery po mieście i pikniki w parku. 

Gdzie zatrzymać się w Paryżu we wrześniu? 

Najlepiej w tym okresie zarezerwować miejsce w hotelu w centrum miasta, w pobliżu któregokolwiek z parków. Najlepsze oferty hotelowe w Paryżu we wrześniu możesz zobaczyć i wybrać tutaj

Wrzesień! To chyba najlepszy miesiąc w Paryżu!

 

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Restricted HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki