Paryż w listopadzie. Czy warto jechać?

Paryż w listopadzie. Czy warto jechać?

Wed, 08/09/2017 - 14:04
Posted in:
0 comments
Paryż w listopadzie. Czy warto jechać?

Listopad w Paryżu to miesiąc praktycznie bez turystów. O tej porze roku we francuskiej stolicy spokojnie i deszczowo, a do tego dość chłodno. Wciąż warto jednak przyjechać!

Paryż w listopadzie to wciąż Paryż. Dla turystów jest to dobry czas, aby rozkoszować się wewnętrznym światem miasta. Po ulicach nie da się długo spacerować, jednak bardzo dobrze sprawdzi się wizyta w muzach czy małych kinach. Jest to w końcu sezon niewielkich i przytulnych kawiarni, w których miło spędzić wieczory z kawą dłoni, przyglądając się deszczowemu miastu za oknem.

Listopad ma jeszcze jedna zaletę – ceny hoteli i biletów lotniczych. Wiele linii lotniczych w tym okresie oferuje duże zniżki, a w hotelach często możesz trafić na pokoje w niskich cenach.

Jest to także czas, kiedy nikt nie będzie przeszkadzał Ci w rozkoszowaniu się atrakcjami turystycznymi. Kolejki stają się wręcz minimalne, a w środkach transportu możesz liczyć na więcej miejsca.

Ogólnie mówiąc, wyjazd do Paryża w listopadzie na pewno wiąże się ze spokojem, oszczędnościami i jesienią w pełni.

Pogoda w listopadzie w Paryżu

  • Minimalna temperatura: 5°C
  • Maksymalna temperatura: 12 °C
  • Średnia temperatura: 6 °C

I często pada delikatny deszcz.

Co zakładać na siebie w listopadzie w Paryżu?

Obowiązkowo zabierz ze sobą cieplejszą odzież i obuwie – sweter, szalik, jesienną czapkę, płaszcz i ciepłe skarpety.

Nie zapomnij o parasolu! I kurtce z kapturem.

Spakuj również rękawiczki i nieprzemakające buty.

Zwiedzanie na pewno umili Ci też termos!

Wydarzenia w listopadzie w Paryżu

Nie zapomnij, że już od około 20-go listopada na ulicach miasta pojawiają się świąteczne lampki i jarmarki bożonarodzeniowe, a przy sklepach instalowane są świąteczne szopki. W listopadzie Paryż aktywnie przygotowuje się do Bożego Narodzenia. Na placu Concorde pojawia się diabelski młyn, a z przodu paryskiego ratusza otwiera się główne lodowisko miejskie. Nie przegap tego!

się diabelski młyn

Do tego dochodzi jeszcze święto wina. 15-go listopada w Paryżu w praktycznie wszystkich barach i restauracjach znajdziesz słynne Beaujolais Nouveau. Butelka tego wina w restauracji będzie kosztować około 20 euro. Na ulicach przed kawiarniami często też możesz trafić na wino sprzedawane w plastikowych kubeczkach. Oznacza to, że w święcie wina możesz wziąć udział nawet za 2-4 euro.

Gdzie zatrzymać się i jak dojechać do Paryża w listopadzie?

Jak już pisaliśmy powyżej, listopad to świetny miesiąc na podróż do Paryża, jeśli chodzi o ceny. Polecamy Ci zapoznać się z atrakcyjnymi ofertami hoteli i innych typów zakwaterowania w tym okresie.

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.