Francja otwiera się dla turystów 9 czerwca

Francja otwiera się dla turystów 9 czerwca

Jak dobrze, gdy wszystko idzie zgodnie z planem! 4 czerwca francuskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że granice kraju zostaną otwarte dla turystów, zgodnie z obietnicą, 9 czerwca. Nie dla wszystkich, ale dla wielu.

Kto może pojechać do Francji?

Sytuację epidemiologiczną uznaje się za bezpieczną dla podróży turystycznych na terenie UE. Nie potrzebujesz już ważnych powodów, aby podróżować.

Francja powita również podróżnych z Izraela, Irlandii, Islandii, Japonii, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii.

Zasady wjazdu:

Przed rozpoczęciem podróży lub wejściem na pokład samolotu należy przedstawić do wyboru:

·        negatywny wynik testu PCR

·        zaświadczenie o szczepieniu szczepionką zatwierdzoną przez UE (Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson)

Nie będzie ponownych testów ani kwarantanny. Czas na podróż!

Co jest otwarte we Francji?

Luwr

W Paryżu i innych miastach Francji sklepy, tarasy kawiarni, teatry i muzea są już otwarte. Aby odwiedzić muzea, należy zarezerwować czas na zwiedzanie. A ponieważ wielu Francuzów jest spragnionych odrobiny kultury, bilety sprzedają się dość szybko. Pamiętaj, aby kupić bilety online i nie spóźnić się na zwiedzanie.

Oto kilka linków do wstępnej rezerwacji:

Restauracje i kawiarnie zaczną przyjmować gości 9 czerwca, a godziny policyjne będą zakazywać spacerów tylko między 23:00 a 6:00 rano.

Parki rozrywki zaczną działać nieco później. Disneyland zostanie otwarty 17 czerwca. Dostępne bilety można sprawdzić tutaj.

Na ulicach Paryża nadal trzeba nosić maskę i starać się zachować dystans w środkach transportu i miejscach publicznych. Zniesienie tej zasady planowane jest dopiero na 30 czerwca.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *