» Europa » Francja » Paryż » Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: gdzie się zatrzymać?

Nie jest tajemnicą, że do podróży należy przygotować się z wyprzedzeniem. Już teraz powinieneś zaklepać sobie pokój hotelowy na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024. Do Igrzysk Olimpijskich pozostał niecały rok, a dokładnie rok wcześniej otwierają się wszelkie rezerwacje na stronach internetowych hoteli. Warto się pospieszyć! Zobacz wszystkie hotele w Paryżu pod tym linkiem.

» CZYTAJ TAKŻEIgrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu

Mapa obiektów olimpijskich w Paryżu

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. kilka placów, a nawet jeden most, zostanie przekształconych w miejsca zawodów. Należy pamiętać, że niektóre wydarzenia odbędą się w miastach innych niż Paryż, a nawet na terytoriach zamorskich Francji.

Bilety na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Nie kupiłeś jeszcze biletu? Prawie wszystkie zostały wyprzedane! Na niektóre dyscypliny sportowe nie ma już szans kupić biletu. Pośpiesz się i zarejestruj na oficjalnej stronie Igrzysk Olimpijskich. Nie ryzykuj z pośrednikami, ponieważ spodziewany jest wzrost liczby oszustw. Na oficjalnej stronie wciąż można kupić bilety na poszczególne wydarzenia. Niektóre są nawet tanie, ceny zaczynają się od 24 €.

Nawet jeśli nie uda ci się nic kupić, nie rozpaczaj. Niektóre zawody będzie można oglądać za darmo. 

» CZYTAJ TAKŻEBilety na Olimpiadę 2024 w Paryżu: jak kupić?

Gdzie wybrać hotel w Paryżu na Igrzyska Olimpijskie?

Centrum Paryża

Czy warto zatrzymać się w centrum Paryża podczas Igrzysk Olimpijskich? Oczywiście, że tak! Oprócz samych zawodów będziesz mógł zwiedzić zabytki Paryża.

  • Będziesz w samym centrum uroczystości. Niektóre z zawodów mogą być nawet widoczne z twojego okna. Nie ma potrzeby korzystania z transportu, co może być stresujące i trudne.

  • Jednak będzie to kosztowne. I prawdopodobnie będzie głośno.

Zobacz wszystkie hotele w centrum Paryża tutaj

Na czas igrzysk Paryż będzie w jak największym stopniu miastem dla pieszych. To dobrze, ponieważ dystans z jednego końca na drugi można pokonać w 2 godziny. 

» CZYTAJ TAKŻEDzielnice Paryża — w których warto się zatrzymać?

Dzielnica Marais

Plac Hôtel de Ville znajduje się w Marais, 4. okręgu Paryża. Nawet bez Igrzysk pobyt tutaj jest bardzo wygodny. Do Wieży Eiffla można dojść spacerem w około godzinę. Dojazd do Placu Zgody lub Bercy zajmuje 30 minut. Zobacz hotele w 4. okręgu pod tym linkiem, nieco dalej w 3. okręgu tutaj.

Wybierz hotel w dzielnicy Marais

» CZYTAJ TAKŻEDzielnica Marais: główne atrakcje

15. okręg Paryża

Kiedyś była to spokojna dzielnica ze stosunkowo niedrogimi hotelami. Jednak jej lokalizacja między obiektami olimpijskimi sprawi, że stanie się ona bardzo popularna. Aby znaleźć hotel w 15. okręgu i zarezerwować go jak najszybciej, polecamy ten link.

Stąd jest około 40-50 minut spacerem od Południowej Areny na Polu Marsowym.

Hotele w 15. dzielnicy Paryża tutaj

Boulogne-Billancourt

Dwa główne obiekty, stadiony Roland Garros i Parc des Princes, nie znajdują się w Paryżu, ale na jego przedmieściach. Miasto Boulogne-Biancourt będzie cieszyć się bezprecedensową popularnością podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Zarezerwuj swój hotel z wyprzedzeniem tutaj. Przedmieścia będą nieco spokojniejsze niż centrum Paryża. A jeśli chcesz, możesz przejść się z Parku Książąt na Pole Marsowe w zaledwie godzinę.

Zobacz wszystkie hotele w Boulogne-Billancourt tutaj

Tak naprawdę wszystkie dzielnice Paryża będą centrum miasta.

Porte de la Chapelle

Ta dzielnica i całe północne zbocze Montmartre przez długi czas były uważane za niezbyt korzystne. Ale teraz jest domem dla wioski olimpijskiej i zupełnie nowego stadionu im. Alice Milliat. Jeśli kupiłeś bilety na gimnastykę artystyczną lub badmintona, to śmiało szukaj hoteli w 18. okręgu Paryża.

Czy warto zatrzymać się na przedmieściach Saint-Denis? Teraz wydaje się, że okolica jest niebezpieczna i daleko od centrum Paryża… Ale uwierz mi, w czasie Igrzysk Olimpijskich wszystkie hotele w Saint-Denis będą wypełnione po brzegi.

Wybierz hotel w pobliżu Porte de la Chapelle

Bercy (Accor Arena)

Do Areny Bercy łatwo dojść pieszo z 12. Okręgu Paryża i 13. okręgu, który znajduje się po drugiej stronie rzeki. Zobacz hotele w 13. okręgu pod tym linkiem. Z tej dzielnicy jest bliżej do placów w centrum. Dobre hotele w 12. dzielnicy można znaleźć tutaj.

Wybierz hotel w pobliżu Bercy Arena

Wygodne okręgi bez obiektów olimpijskich

W piątej i szóstej dzielnicy Paryża nie ma obiektów olimpijskich. Są one jednak dogodnie zlokalizowane w połowie drogi między Polem Marsowym, Hôtel de Ville, a Bercy Areną. Oprócz tego bardzo piękne i wygodne będą Dzielnica Łacińska oraz Saint-Germain-des-Prés. Koniecznie sprawdź hotele w 6. okręgu tutaj, a w 5. okręgu pod tym linkiem.

Blisko centrum znajdują się okręgi 9, 10, 11. Dziewiąty okręg jest idealny zarówno ze względu na swoje położenie, jak i atrakcje (zarezerwuj hotel tutaj). W dziesiątym okręgu znajdują się dwa największe dworce kolejowe w Paryżu. Zwykle nie zalecamy zatrzymywania się na nich ze względu na wątpliwe bezpieczeństwo i dużą liczbę imigrantów, ale nadal jest bardzo blisko centrum. Jeśli zamierzasz wziąć udział w wydarzeniach olimpijskich w innych francuskich miastach, pobyt w pobliżu dworca kolejowego będzie dobrym posunięciem. Zobacz hotele w 10. okręgu pod tym linkiem, a w 11. okręgu tutaj.

Gdziekolwiek się zatrzymasz, Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024 będą niesamowite. Tak barwnego wydarzenia nigdy nie zapomnisz. Najważniejsze to dostać się do Paryża! 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *