Zwiedzanie Paryża w sierpniu. Paryż bez Paryżan

,
Paryż bez Paryżan

Zwiedzanie Paryża w sierpniu nie jest tak bardzo powszechne, gdyż jest to czas ogólnych wakacji. Paryżanie wyjeżdżają nad Lazurowe Wybrzeże i ocean. Miasto odpoczywa od lokalnych mieszkańców, których jednak zastępują turyści. W sierpniu w Paryżu wcale nie tak łatwo znaleźć Paryża. Może to i lepiej… Nie trzeba spotykać się z ponurymi twarzami.

Co robić w Paryżu w sierpniu?

Sierpień to świetny miesiąc na aktywność na świeżym powietrzu. Przejedź się rowerem lub przepłyń się tramwajem rzecznym, zamiast korzystać z autobusów czy metra. Chodź więcej na piechotę. Wybierz się na piknik w jednym z parków. Udaj się na paryską plażę. Odwiedź jeden z parków rozrywki. Szczególnie polecamy Park Asterix, w którym znajdziesz wiele atrakcji wodnych, a co może być lepsze latem?

Seine cruise

Przespaceruj się po promenadzie. Posłuchaj muzyki, obejrzyj film w letnim kinie.

Umów się na rejs po rzece. Odwiedź słynny Bois de Boulogne. Przespaceruj się po ogrodach Wersalu i zobacz organizowany tam pokaz fontann.

Kilka podstawowych wydarzeń w Paryżu w sierpniu

Luxevburg Garden

Do połowy sierpnia otwarty jest Paris Plage (plaża paryska). Wybrzeże Sekwany na 1 miesiąc wypełniane jest piaskiem, stawiane są leżaki, kioski oferują lody, a plaża jest całkiem przyjemna. Wieczorem odbywają się tu przedstawienia teatralne i koncerty. Plaża znajduje się przy nabrzeżnej promenadzie Pompidou, tuż obok ratusza i niedaleko Notre Dame. Najbliższa stacja metra to Hôtel de Ville, Pont Marie.

W parku La Villette każdego roku odbywa się festiwal kina na świeżym powietrzu. W sierpniu można w nim obejrzeć za darmo dziesiątki filmów.

Pogoda w Paryżu w sierpniu

Pogoda w Paryżu w sierpniu zależy od szczęścia. Nic dziwnego, że Paryżanie w tym czasie wyjeżdżają nad morze. W tym roku mogą powiedzieć, że „chętnie ochłodzą się nad wodą”, podczas gdy w kolejnym, że raczej „chcą się wygrzać”. Najczęściej w sierpniu w Paryżu jest jednak gorąco. Czasami przez cały miesiąc temperatura na termometrze wskazuje ponad +30 stopni Celsjusza. Można też czasami liczyć na pogodę sprzyjającą spacerom po mieście.

  • Minimalna temperatura: 15°C
  • Maksymalna temperatura: może dochodzić do 30°C
  • Średnia temperatura: 22-24°C

Przygotowania do sierpniowego wyjazdu do Paryża

Pont des Artes

Jak już wspomnieliśmy, sierpień w Paryżu to z reguły ciepły, a często nawet gorący i duszny miesiąc. W 2019 roku we francuskiej stolicy panowały okropne upały, przez które wiele osób dostało nawet udaru słonecznego.
Dlatego też przede wszystkim należy zadbać o to, aby w wybranym hotelu była klimatyzacja. Nie żałuj też sobie wody. Pij jej sporo i często przemywaj się, zwłaszcza że w Paryżu na ulicach znajduje się wiele fontann  z wodą pitną.

Deszcze w sierpniu w Paryżu to rzadkość. Czasami jednak zdarzają się burze. Nie zapomnij więc wziąć ze sobą parasola.

Paris City Centre: Wybierz hotel

Jak ubierać się w sierpniu w Paryżu?

Paris Plage

Zabierz ze sobą letnie ubrania: lekkie sukienki, krótkie spodenki, koszulki, koszule z krótkim rękawem, sandały i inne odkryte buty. Nie zapominaj też o wygodnych butach, aby komfortowo spacerować po parkach (szczególnie Wersalu). Spakuj też lekką kurtkę i jeansy – nie będą przeszkadzać, a mogą przydać się w przypadku deszczu.

Koniecznie zabierz ze sobą lub kup w Paryżu kapelusz lub czapkę, które ochronią Cię przed słońcem. Krem do opalania też się przyda. I oczywiście okulary.

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w sierpniu?

Najlepsze oferty hoteli w sierpniu w Paryżu znajdziesz pod tym linkiem. I nie zapominaj o klimatyzacji!

Miłego wypoczynku w Paryżu w sierpniu!

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *