Zwiedzanie Paryża w sierpniu. Paryż bez Paryżan

Zwiedzanie Paryża w sierpniu. Paryż bez Paryżan

Fri, 05/26/2017 - 14:12
Posted in:
0 comments
Paryż w sierpniu

Zwiedzanie Paryża w sierpniu nie jest tak bardzo powszechne, gdyż jest to czas ogólnych wakacji. Paryżanie wyjeżdżają nad Lazurowe Wybrzeże i ocean. Miasto odpoczywa od lokalnych mieszkańców, których jednak zastępują turyści. W sierpniu w Paryżu wcale nie tak łatwo znaleźć Paryża. Może to i lepiej... Nie trzeba spotykać się z ponurymi twarzami.

Co robić w Paryżu w sierpniu?

Sierpień to świetny miesiąc na aktywność na świeżym powietrzu. Przejedź się rowerem lub przepłyń się tramwajem rzecznym, zamiast korzystać z autobusów czy metra. Chodź więcej na piechotę. Wybierz się na piknik w jednym z parków. Udaj się na paryską plażę. Odwiedź jeden z parków rozrywki. Szczególnie polecamy Park Asterix, w którym znajdziesz wiele atrakcji wodnych, a co może być lepsze latem?

Przespaceruj się po promenadzie. Posłuchaj muzyki, obejrzyj film w letnim kinie.

Umów się na rejs po rzece. Odwiedź słynny Bois de Boulogne. Przespaceruj się po ogrodach Wersalu i zobacz organizowany tam pokaz fontann.

Kilka podstawowych wydarzeń w Paryżu w sierpniu

Paris Plage

Do połowy sierpnia otwarty jest Paris Plage (plaża paryska). Wybrzeże Sekwany na 1 miesiąc wypełniane jest piaskiem, stawiane są leżaki, kioski oferują lody, a plaża jest całkiem przyjemna. Wieczorem odbywają się tu przedstawienia teatralne i koncerty. Plaża znajduje się przy nabrzeżnej promenadzie Pompidou, tuż obok ratusza i niedaleko Notre Dame. Najbliższa stacja metra to Hôtel de Ville, Pont Marie.

W parku La Villette każdego roku odbywa się festiwal kina na świeżym powietrzu. W sierpniu można w nim obejrzeć za darmo dziesiątki filmów.

Pogoda w Paryżu w sierpniu

Pogoda w Paryżu w sierpniu zależy od szczęścia. Nic dziwnego, że Paryżanie w tym czasie wyjeżdżają nad morze. W tym roku mogą powiedzieć, że „chętnie ochłodzą się nad wodą”, podczas gdy w kolejnym, że raczej „chcą się wygrzać”. Najczęściej w sierpniu w Paryżu jest jednak gorąco. Czasami przez cały miesiąc temperatura na termometrze wskazuje ponad +30 stopni Celsjusza. Można też czasami liczyć na pogodę sprzyjającą spacerom po mieście. 

  • Minimalna temperatura: 15°C
  • Maksymalna temperatura: może dochodzić do 30°C
  • Średnia temperatura: 22-24°C

Przygotowania do sierpniowego wyjazdu do Paryża

Jak już wspomnieliśmy, sierpień w Paryżu to z reguły ciepły, a często nawet gorący i duszny miesiąc. W 2003 roku we francuskiej stolicy panowały okropne upały, przez które wiele osób dostało nawet udaru słonecznego.
Dlatego też przede wszystkim należy zadbać o to, aby w wybranym hotelu była klimatyzacja. Nie żałuj też sobie wody. Pij jej sporo i często przemywaj się, zwłaszcza że w Paryżu na ulicach znajduje się wiele fontann  z wodą pitną.

Burza w Paryżu

Deszcze w sierpniu w Paryżu to rzadkość. Czasami jednak zdarzają się burze. Nie zapomnij więc wziąć ze sobą parasola.

Jak ubierać się w sierpniu w Paryżu?

Zabierz ze sobą letnie ubrania: lekkie sukienki, krótkie spodenki, koszulki, koszule z krótkim rękawem, sandały i inne odkryte buty. Nie zapominaj też o wygodnych butach, aby komfortowo spacerować po parkach (szczególnie Wersalu). Spakuj też lekką kurtkę i jeansy – nie będą przeszkadzać, a mogą przydać się w przypadku deszczu.

Koniecznie zabierz ze sobą lub kup w Paryżu kapelusz lub czapkę, które ochronią Cię przed słońcem. Krem do opalania też się przyda. I oczywiście okulary. 

Gdzie zatrzymać się w Paryżu w sierpniu? 

Najlepsze oferty hoteli w sierpniu w Paryżu znajdziesz pod tym linkiem. I nie zapominaj o klimatyzacji!

 

Miłego wypoczynku w Paryżu w sierpniu!

Add new comment

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Похожие статьи

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.